Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković najavio je danas inicijativu za uvođenje školskih uniformi i ormarića u osnovne škole, s ciljem smanjenja razlika među učenicima i rasterećenja njihovih školskih torbi.
Na današnjoj sjednici Kolegijuma, gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković predstavio je prijedlog o uvođenju školskih uniformi za sve učenike osnovnih škola na području grada.
"Želimo da se djeca razlikuju isključivo po znanju, trudu i vaspitanju, a ne po brendiranoj odjeći ili imovinskom statusu", poručio je Stanivuković.
Osim uniformi, gradska uprava pokreće i inicijativu za nabavku školskih ormarića, kako bi učenici mogli da ostavljaju dio udžbenika u školi i ne nose svaki dan na leđima preteške torbe.
"Na ovaj način štitimo zdravlje djece, ali i uvodimo dodatni red u školski prostor", dodao je gradonačelnik.
Pored školskih tema, Stanivuković je najavio i ulaganja u infrastrukturu. Grad će, kako je naveo, izdvojiti milion konvertibilnih maraka za sanaciju saobraćajnica u prigradskim i seoskim naseljima.
"Nastavljamo ulaganja u mjesne zajednice Bukvalek, Donja Kola, Racune, Piskavicu i druge. Saniraćemo udarne rupe i obnoviti dotrajale puteve", najavio je Stanivuković.
Prema riječima gradonačelnika, cilj je da svaka mjesna zajednica osjeti konkretnu podršku i ravnomjeran razvoj.
(MONDO)