Udruženja "Školigrica" kreće sa organizovanjem psihološko-kreativnih i edukativnih radionica u Banjaluci, namijenjenih djeci uzrasta od 3 do 18 godina. Predviđene su i radionice za darovitu i potencijalno darovitu djecu.
Radionice imaju za cilj da metodama i tehnikama, kreiranim od strane svjetskog udruženja psihologa i vaspitača, doprinesu razvoju životnih vještina djeteta - društvenost, samopouzdanje, prilagodljivost, odgovornost, poštovanje...
Osmišljene su kao proširivanje redovnog predškolskog i školskog programa, s ciljem pomaganja djeci u lakšem učenju rješavanja problema i savladavanju vještina razmišljanja višeg stepena, kao što su analiziranje, stvaranje i procjenjivanje.
Djeca prilikom primene ovakvih metoda se igraju, ali se tokom igre od njih traži da razmišljaju, povezuju i smišljaju pitanja i tako lakše nauče lekciju, a pri tom razvijaju divergentno razmišljanje tj. kreativnost.
Djeca se stavljaju u situacije koje odražavaju situacije realnog života, a zatim se navode da preuzmu kontrolu nad svojim emocijama, reakcijama i strahovima, a na taj način postanu uspješnija, aktivnija, sa povjerenjem u sebe i druge, pri komunikaciji i drugim životnim prilikama.
Kroz radionice vježbaju se emocionalne vještine koje pomažu djetetu u opštem funkcionisanju. Najnovija istraživanja pokazuju da je emocionalna inteligencija znatno važnija od kognitivne, koju mjerimo koeficijentom inteligencije. Djeca sa razvijenim emocionalnim životom poznaju svoja osjećanja i njima uspješno vladaju, a samim tim su u velikoj prednosti u mnogim oblastima života.
Posebno će biti organizovane radionice za darovitu i potencijalno darovitu djecu.
Radionice su organizovane po uzrastu, a održavaju se jednom sedmično u trajanju od 90 minuta u sklopu udruženja "Školigrica" (Stepe Stepanovića 175, preko puta Branko Radičević škole).
Voditelji radionica su psiholozi Nataša Rogić i Bojana Ožegović, a termini su od 19 do 20:30 časova, svaki dan za različiti uzrast. Mjesečna članarina za radionice iznosi 40 KM.
Više informacija na email [email protected] i telefone 065 973-024 i 065 429-232.