• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Radmanović: RS nije genocidna tvorevina

Nebojša Radmanović kaže da RS nije etnički čista i genocidna tvorevina, te da funkcioniše u skladu sa Ustavom BiH.

 Radmanović: RS nije genocidna tvorevina Izvor: MONDO


Član Predsjedništva BiH Nebojša Radmanović je, gostujući sinoć u programu Televizije OBN, istakao da se u presudi Međunarodnog suda pravde navodi da je bilo genocida u Srebrenici, ali da to ne znači da je RS genocidna tvorevina.

"Jedina zvanična i najvažnija stvar koja govori o bliskoj prošlosti BiH je Dejtonski mirovni sporazum u kome stoji da je na prostoru bivše Jugoslavije bio tragičan sukob. Iz toga je potpuno jasno šta je međunarodna zajednica htjela da uradi na ovim prostorima - da idemo ka povjerenju i pomirenju - mi smo to uradili", rekao je Radmanović.

Član Predsjedništva BiH istakao je da RS nije etnički čista, jer se u Srpsku vratilo više Bošnjaka i Hrvata nego što se vratilo Srba u Federaciju BiH, napominjući da su vlasti RS vratile 99 odsto imovine, ali da nema obezbijeđenih drugih uslova koji bi omogućili masovniji održivi povratak.

"Ljudima se moraju pružiti uslovi da se vrate. Osnovni uslovi koje vlasti treba da obezbijede da bi se ljudi vratili obezbijeđeni su - a to je vraćanje imovine", dodao je Radmanović.

Govoreći o ulozi međunarodne zajednice u BiH, Radmanović je istakao da ona mora biti savjetodavna a ne naredbodavna, jer je BiH upravo bonskim ovlaštenjima visokog predstavnika izgubila dio suvereniteta.

Komentarišući istup ambasadora Holandije u BiH Karela Foskulera, on je rekao da je riječ o nediplomatskom ponašanju, te da je upravo danas podnio zahtjev Predsjedništvu BiH da se o tome raspravlja.

Govoreći o budućnosti BiH, Radmanović je naglasio da je potrebno da ona bude država u kojoj se svi konstitutivni narodi, a i ostali, osjećaju komotno, te da u područjima gdje je jedan konstitutivni narod u većini ima veću obavezu da vodi raučuna o drugima koji su u manjini. (Srna)

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE