• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Slovenija u strahu zbog terorističkih napada: Povećane kontole na pojedinim graničnim prelazima

Autor Miloš Škrbić

Zbog straha od terorističkih napada Slovenija će povećati kontrolu na sledećim granicama.

Slovenačka Vlada odlučila je danas da od subote uvodi kontrolu na granicama sa Hrvatskom i Mađarskom. Mjere kontrole trajaće 10 dana, sa mogućnošću da taj rok bude produžen. Premijer Hrvatske Andrej Plenković rekao je ranije danas na sjednici Vlade da je riječ o privremenim mjerama koje uvodi već devet država članica EU.

"Šengen nije gotov, ali ima problem. Uvođenje graničnih kontrola nije novitet, do njega dolazi zbog migracijskih trendova i procjena o pojačanim bezbjednosnim prijetnjama zbog terorizma", naveo je Plenković. Hrvatski premijer izjavio je danas da je jedna od posljedica bliskoistočne krize odluka pojedinih država članica EU da zbog prijetnji od terorizma i nacionalne bezbjednosti dodatno preduzmu mjere poput ovih koje je na granicama najavila Italija Sloveniji, a i Slovenija Hrvatskoj.

"Radi se o tome da će i Italija prema Sloveniji uvesti privremenu graničnu kontrolu na unutrašnjim granicama, a isto će Slovenija primjeniti prema Hrvatskoj. O tome sam juče razgovarao sa slovenačkim premijerom Golobom, jutros je (ministar unutrašnjih poslova HR Davor) Božinović razgovarao sa slovenačkim kolegom. Povod za razgovore bila je najava Italije prema Sloveniji, i to zbog povećanih mjera zbog terorističkih prijetnji u Evropi. Odluka Italije stupa na snagu 21. oktobra na rok od 10 dana", rekao je Plenković na otvorenom dijelu sednie Vlade.

(MONDO) 

Možda će vas zanimati

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE