Studenti u blokadi obustavili su blokadu Radio-televizije Srbije zbog raspisivanja konkursa za nove članove REM-a.

Studenti u blokadi, koji blokiraju fakultete zbog pada nadstrešnice stanične zgrade Željezničke stanice u Novom Sadu 1. novembra 2024. godine kada je poginulo 16 osoba, saopštili su da je završena blokada Radio-televizije Srbije. Nakon što je Regulator za elektronske medije (REM) raspisao konkurs za nove članove, studenti su na jednom od svojih "Instagram" naloga saopštili da je gotova blokada Javnog servisa.
Blokada RTS-a u Takovskoj ulici i na Košutnjaku počela je u ponedjeljak 14. aprila u večernjim časovima i završena je dvije nedjelje kasnije. Studenti Fakulteta dramskih umjetnosti (FDU) objavili su da je blokada Javnog servisa završena.
"Raspisan je novi konkurs za Savet REM-a. Sa tim, gotova je blokada RTS-a, nakon 14 dana", naveli su studenti FDU u blokadi.
(MONDO)