• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Uroš i Radiša Blažić prebačeni u zatvor: Evo gdje će provesti naredne dvije decenije

Uroš i Radiša Blažić danas su upućeni na izdržavanje kazne zatvora u Kazneno-popravni zavod u Požarevcu. Obojica su osuđeni na po 20 godina zatvora.

 Uroš i Radiša Blažić prebačeni u zatvor Izvor: Kurir/Nenad Kostić

Osuđena lica Uroš Blažić i Radiša Blažić upućeni su danas na izdržavanje kazne zatvora u Kazneno-popravni zavod u Požarevcu (Zabeli), zavodu zatvorenog tipa sa posebnim obezbjeđenjem.

Kako su naveli u Upravi za izvršenje krivičnih sankcija, u kaznu zatvora od 20 godina biće uračunato vrijeme koje su osuđena lica provela u pritvoru u Okružnom zatvoru u Smederevu.

Podsjetimo, Uroš Blažić je osuđen na kaznu od 20 godina zatvora zbog stravičnog masakra u kojem je ubijeno 9 mladih, jer je u vrijeme izvršenja zločina bio mlađi punoljetnik.

Presudom Višeg suda u Smederevu, Uroš Blažić je osuđen na jedinstvenu kaznu zatvora u trajanju od 20 godina, a u koju mu se uračunava vrijeme provedeno u pritvoru od 6.maja 2023. godine.

Presudom Višeg suda u Smederevu, Radiša Blažić je osuđen na jedinstvenu kaznu zatvora u trajanju od 20 godina, a u koju mu se uračunava vrijeme provedeno u pritvoru počev od 11.maja 2023.godine.

Za šta su osuđeni Blažići

Uroš Blažić je osuđen na pojedinačne kazne zatvora:

  • zbog krivičnog djela teško ubistvo na kaznu zatvora u trajanju od 20 godina
  • zbog krivičnog djela - nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija na kaznu zatvora u trajanju od 10 godina
  • zbog krivičnog djela otmica na kaznu zatvora u trajanju od 10 godina
  • zbog krivičnog djela neovlašćeno korišćenje tuđeg vozila na kaznu zatvora u trajanju od tri godine

Ukupno 20 godina zatvora.

Radiša Blažić je osuđen na pojedinačne kazne zatvora:

  • zbog krivičnog djela - nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija na kaznu zatvora u trajanju od 12 godina
  • zbog krivičnog djela - teško djelo protiv opšte sigurnosti na kaznu zatvora u trajanju od 10 godina

Ukupno 20 godina zatvora.

Takođe, Viši sud u Smederevu je Radiši i Urošu Blažiću izrekao mjeru bezbjednosti oduzimanja predmeta i to oružja, municije i eksplozivnih sredstava koji su oduzeti 5.maja.

(Blic/Mondo)

Možda će vas zanimati

Još iz INFO

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

MONDO REPORTAŽE