Strašno prvo poluvrijeme Rome: Verona "uništena" za nepunih 10 minuta

Roma je Veroni nanijela najteži poraz u sezoni, a čini se da su fudbaleri "vučice" bili izuzetno motivisani da savladaju rivala i tako im se oduže za poraz službenim rezultatom u prvom dijelu sezone.

Roma - Verona 3:1 Serija A 20. kolo  Izvor: Tanjug/Fabio Rossi/LaPresse

Pobjedom nad Veronom 3:1 (3:0), Roma se vratila na treće mjesto Serije A.

Duel 20. kola Rimljani su riješili sredinom prvog poluvremena, kada su za nepunih 10 minuta čak tri puta zatresli odbranu, do ovog kola uz Juventus, najbolje odbrane lige.

MONDO U ANTALIJI

Rimljani su bili dominantni od samog starta i bilo je samo pitanje vremena kada će "otključati" mrežu rivala.

Prvi put se to desilo u 21. minutu, kada se defanzivac Đanluka Manćini odlično snašao u šesnaetercu Verone i pogodio za 1:0, da bi nepun minut kasnije sjajnim udarcem prednost udvostručio Henrik Mkitarijan.

Sjajni Jermen postigao je deveti gol u sezoni, te tako već nakon 20 kola nadmašio svoj prošlosezonski učinak.

Izostanak Edina Džeke, koji je u dalje u nemilosti trenera Paola Fonseke, iskoristio je Borha Majoral u 29. minutu, te povisio na visokih 3:0.

Izvor: Tanjug/Fabio Rossi/LaPresse

"Blickrig" iz prvog dijela kao da je zadovoljio Rimljane, koji kao da s u nastavku željeli da sačuvaju snagu za naredni vikend i veliki derbi sa Juventusom u Torinu.

Gosti su to kaznili u 62. minutu i preko Ebrime Kolija smanjili na 3:1. Prethodno je hrvatski stručnjak Ivan Jurić napravio trostruku izmjenu i kao da su od tog trenutka fudbaleri Verone zaigrali mnogo bolje.

Ipak, bilo je to sve što je tim iz grada Romea i Julije uspio da uradi.

Roma je tako Veroni nanijela najteži poraz u sezoni, a čini se da su fudbaleri "vučice" bili izuzetno motivisani da savladaju rivala i tako im se oduže za poraz službenim rezultatom u prvom dijelu sezone.

Podsjetimo, u prvom kolu sezone ova dva rivala odigrala su meč bez pogodaka na stadionu "Bentegodi" u Veroni, ali je susret kasnije registrovan 3:0 u korist domaćina zbog nepravilne registracije Amadua Dijavare.

Uprkos lošoj atmosferi i raznim pritiscima, Roma je trenutno trećeplasirana, sa samo četiri boda zaostatka za Interom, a šest za liderom Milanom.