Napoli do pobjede bez "umiranja" u ljepoti: Dva gola za tri boda – a počelo je sjajnim "slalomom"!

Bravura internacionalca iz Sjeverne Makedonije usmjerila meč u kojem su Napolitanci željeli

Serija A 20. kolo Napoli Parma 2 0 Izvor: Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Bio je Napoli veliki favorit pred duel 20. kola Serije A protiv Parme.

Tu ulogu je, u rezultaskom smislu, i opravdao na "Dijego Armando Maradoni" i opravdao, ali u igračkom je moralo bolje:

NAPOLI – PARMA 2:0 (1:0)
/Elmas 32. Politano 82/

A ako je Gatuzov tim bio "tanak", šta tek reći za igrače Roberta D'Averse…

Bila je to zaista razočaravajuća partija za nekadašnjeg velikana, koji, izgleda, nezaustavljivo klizi ka Seriji B, gdje su posljednji put igrali u sezoni 2017-18...

Trenutak koji je u prvom poluvremenu razdvojio dva tima dogodio se u 32. minutu, kada je Elif Elmas pogotkom materijalizovao jednu sjajnu solo-akciju.

Primio je loptu na polovini Parme, onda napravio "slalom" kroz odbranu rivala koja je samo nijemo posmatrala šta se oko nje događa, dok mu se u finišu meča na spisku strijelaca pridružio i Mateo Politano.

Elif Elmas, Napoli - Parma 1:0
Izvor: MTH TV

Napolitanci su trijumfovali, pa se, isto tako, nastavio princip "toplo-hladno".

Bilo je tu briljantnih partija u posljednje vrijeme, poput one "šestice" protiv Fiorentine, ali i "hladnih tuševa", kakav je bio onaj protiv Specije (1:2), ali i onaj od Verone u prošloj rundi (3:1).

Danas su se vratili na pobjednički kolosijek u Seriji A, ali je činjenica da ne uspijevaju da uhvate pravi rezultatski ritam…