Senzacija u Zagrebu – Dinamo razbio Totenhem: Šampion Hrvatske izbacio Engleze i uništio Murinjovu sezonu!

Hrvatski predstavnik eliminisao Totenhem nakon produžetka!

Liga Evrope Dinamo Totenhem 3 0 Izvor: Tanjug/AP/Darko Bandić

Nevjerovatan rezultat iz Zagreba!

Dinamo je u Londonu izgubio od Totenhema 0:2, a onda se vratio u Zagreb i napravio neverovatnu senzaciju - pobijedio je 3:0 i eliminisao Engleze het-trikom Mislava Oršića!

Odluka je pala u produžetku, a ekipa Žozea Murinja doživjela je hladan tuš i senzacionalnu eliminaciju!

Dinamo - Totenhem 3:0 (2:0 u regularnom dijelu)
/Oršić 62, 83, 106/

Nakon mirnog prvog dijela igre, Dinamo kao da je skupio hrabrost da slomi rivala. Igralo se na njihovom terenu, Maksimiru, a dodatan motiv vjerovatno su bila i sva dešavanja oko kluba ovih dana.

Zatvorske kazne čekaju braću Mamić, navijačka grupa proslavlja rođendan ovih dana, a njima u preostalih 45 minuta meča nije preostalo ništa drugo nego da daju maksimum. Pa koliko bude moguće...

A Mislav Orić jeste igrač za velika djela. Pogađao je u 62. minutu za nadu, u 83. za izjednačenje i produžetke, a u 106. minutu meča za pobjedu.

Onu koja će mnogo boljeti bijeli dio sjevernog Lonodna. Žoze Murinjo juče i danas nije mogao ni da zamisli ovakav scenario, a vjerovatno mu ni sutra neće biti baš najjasnije šta se dogodilo večeras na Maksimiru.

Osim da je Mislavu Oršiću porasla tržišna vrijednost.

U preostala tri meča koja su počela u terminu od 18:55 nije bilo ovoliko drame.

Arsenal je i pored poraza na domaćem terenu prošao Olimpijakos, Roma je Šahtjor savladala i na gostovanju, dok je Granada uspjela da odbrani prednost protiv Moldea, iako je poražena na sjeveru Evrope.