Zvezda za 20 minuta u polufinale Kupa: Pogodili Italijani, a Katai je majstor!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Crveno-bijeli rutinski prošli među četiri najbolje ekipe u Kupu Srbije.

Kup Srbije - Crvena zvezda IMT 3-0 Izvor: MN PRESS

Rutinska pobjeda izabranika Dejana Stankovića protiv drugoligaša IMT-a - 3:0. Malo je onih koji su na stadionu Rajko Mitić očekivali iznenađenje i ispadanje iz Kupa Srbije aktuelnog šampiona, a sve sumnje o konačnom rezultatu riješene su nakon 20 minuta fudbala.

Dijego Falćineli, Aleksandar Katai i Filipo Falko lako su rješavali grč u kom se na početku susreta našao gost. IMT, član Prve lige Srbije, dozvolio je previše u toj fazi.

Ali, generalno gledano, odigrao je veoma dobar meč na stadionu Rajko Mitić. Bili su hrabri, ofanzivni i uporni, ali nisu uspjeli da postignu čak ni počasni pogodak na ovom meču.

Sa druge strane, Crvena zvezda nije imala problem. Falćineli je centaršut Rodića već u četvrtom minutu poslao u mrežu, Katai je direktno iz slobodnog udarca nadmudrio mladog Katića, a Falko je krunisao dobru asistenciju Ivanića u kontranapadu.

I tako je, već u 21. minutu sve bilo odlučeno!

Do kraja susreta ređali su se prilike na obje strane terena, ali bi utakmica u četvrtfinalu Kupa Srbije najviše mogla da se pamti po jednoj izmjeni. Nemanja Milunović napustio je teren već u 35. minutu meča, a tek nakon magnetne rezonance će se više znati o problemu koji ga muči.