Zvezdo, ovi klubovi te već čekaju u Ligi šampiona: Znamo 25 od 32 učesnika, drugi šešir biće JAČI od prvog!

Autor Nebojša Marković

Sve je veći broj timova za koje znamo da ćemo ih gledati u elitnom evropskom takmičenju.

Liga šampiona crvena zvezda šeširi Izvor: MN Press/Promo/UEFA

Crvena zvezda će u utorak pokušati da osvoji Kup Srbije i tako konačno osvoji dugo čekanu "duplu krunu", a odmah poslije finala protiv Partizana počeće njihove pripreme za narednu sezonu.

Naravno, glavni cilj biće plasman u Ligu šampiona, već znamo da će crveno-bijeli početi svoj put od drugog, a ne od prvog kola kvalifikacija.

Već znamo koliko bi novca učešće u Ligi šampiona donijelo srpskom šampionu, a već znamo i 25 timova učesnika Lige šampiona - jedno od posljednjih sedam pokušaće da zauzme Zvezda!

Kako se prvenstva u ligama Evrope završavaju, Liga šampiona se već u velikoj mjeri kompletirala, a kako stvari stoje, drugi šešir pred žreb grupne faze mogao bi da bude jači od prvog.

Od 32 tima, 25 je već pronašlo mjesto u grupnoj fazi, šest će doći kroz kvalifikacije (dva iz staze nešampiona i još četiri šampiona država), dok posljednje mjesto zavisi od toga hoće li Viljareal ili Mančester junajted osvojiti Ligu Evrope.

Ovako za sada izgledaju stvari:

PRVI ŠEŠIR: Osvajač Lige šampiona, osvajač Lige Evrope, Atletiko Madrid, Mančester siti, Bajern Minhen, Inter, Lil, Sporting

PRVI ILI DRUGI ŠEŠIR: Mančester junajted (u prvom ako osvoje LE), Čelsi (u prvom ako osvoje LŠ)

PRVI ILI TREĆI ŠEŠIR: Zenit (u prvom šeširu ako Siti osvoji Ligu šampiona, jer su već prvaci Engleske)

DRUGI ŠEŠIR: Real Madrid, Barselona, Juventus, Pari Sen Žermen, Liverpul, Sevilja

DRUGI ILI TREĆI ŠEŠIR: Borusija Dortmund (u treći šešir idu samo ako i Siti osvoji LŠ i Viljareal osvoji LE), Porto (treći šešir ili ako Siti osvoji LŠ ili ako Viljareal osvoji LE)

TREĆI ŠEŠIR: Ajaks, Lajpcig, Atalanta

TREĆI ILI ČETVRTI ŠEŠIR: Bešiktaš, Dinamo Kijev, Klub Briž i šest timova iz kvalifikacija

ČETVRTI ŠEŠIR: Milan i Volfsburg

Zvezda kvalifikacije za Ligu šampiona počinje od drugog kola (20/21 jul i revanši 27/28 jul), a biće nosioci i u toj i u narednoj rundi, ukoliko se kvalifikuju.