Uhapšen osumnjičeni za napad na sudije nakon utakmice Velež - Borac

Pripadnici MUP-a HNK uhapsili su F.L. (21)

uhapšen osumnjičeni za napad na sudije velež borac  Izvor: Mondo/Stefan Stojanović/Bojana Zimonjić Jelisavac

Pripadnici MUP-a Hecegovačko-neretvanskog kantona lišili su slobode lice čiji su inicijali F.L. (21) koje se dovodi u vezu sa napadom na fudbalske sudije utakmice između Veleža i Borca, odigrane 22. septembra.

Policija je juče ujutro u 7.15 časova lišila slobode lice F.L. iz Domanovića, zbog postojanja osnovane sumnje da je počinilo krivično djelo nasilničko ponašanje na području Policijske uprave Konjic.

"F.L. je zadržan u prostorijama Policijske uprave Čapljina, a u 11.00 časova predat je policijskim službenicima Policijske uprave Konjic na dalje postupanje", saopšteno je iz kantonalnog MUP-a.

Napad na fudbalske sudije koji su dijelile pravdu na utakmici Velež - Borac dogodio se 22. septembra, 15 minuta prije ponoći na magistralnom putu u tunelu Lendava kod Jablanice.

Tom prilikom je putničko vozilo "golf pet", u kojem su se nalazile četiri osobe, presreo "mercedes" u kojem su se nalazila tri predstavnika Fudbalskog saveza BiH.

U "mercedes" je ubačena baklja, što je izazvalo požar u kojem je automobil izgorio, a sudije su lakše povrijeđene.

Utakmica 10. kola m:tel Premijer lige BiH između Veleža i Borca prekinuta je u 82. minutu, pri vođstvu Banjalučana 2:0, nakon što je grupa domaćih navijača utrčala na teren stadiona u Mostaru.