Srbin odbranio penal Fiorentini, ali nedovoljno za pobjedu: "Violi" bod na Sardiniji bez Vlahovića i sa igračem manje!

Kaljari i Fiorentina remizirali su rezultatom 1:1 u prvoj utakmici nedjeljnog programa 23. kola Serije A.

serija a 23. kolo kaljari fiorentina Izvor: MN PRESS

U duelu Kaljarija i Fiorentine, zbog pozitivnog nalaza na korona virus nije bilo Dušana Vlahovića – a u njegovom odsustvu istakao se jedan drugi Srbin, čuvar mreže "Ponosa Sardinije" Boris Radunović, čiji odbranjeni penal u ranoj fazi meča nije, ipak, poveo domaće ka željenoj pobjedi:

KALJARI – FIORENTINA 1:1 (0:0)
/Žoao Pedro 47 - Sotil 75/

Obzirom na odsustvo Alesija Kranja i Simonea Arestija zbog zaraze korona virusom, nekadašnji golman Rada dobio je priliku da stane među stative.

Dogodilo se to treći put u sezoni, a ovog popodneva je u potpunosti opravdao povjerenje odbranivši udarac Kristijanu Biragiju sa bijele tačke!

U toku je bio sedmi minut meča kada je Raul Belanova u svom šesnaestercu oborio Alvara Odriozolu, dosuđen je penal, a zbog već pomenutog odsustva Fiorentininog dežurnog "penaldžije", odgovornost je preuzeo Biragi, čiji udarac je 25-godišnji Beograđanin sjajno zaustavio.

Nekoliko minuta kasnije, potresna scena na "Sardenja Areni".

Navijači i fudbaleri oba tima prisjetili su se nekadašnjeg asa Kaljarija i Fiorentine Davidea Astorija, koji je preminuo prije četiri godine. Gromoglasnim aplauzom sa tribina pokazano je da nije zaboravljen, a vrlo brzo nakon toga crveno-plavi su bili u sjajnoj prilici da dođu do prednosti.

Odbrana Fiorentine izblokiraka je udarac Žoaa Pedra, koji se nalazi u vrhu liste strijelaca Serije A. Dobio je Brazilac drugu priliku, ali je lopta ovog puta pogodila okvir gola.

Za taj promašaj, ipak, iskupio se odmah na startu drugog poluvremena.

Izveden je korner, a Žoao Pedro je uspio da, na jedini mogući način u tom trenutku, glavom zahvati loptu, lobuje Pjetra Teraćana i postigne jubilarni, deseti pogodak u Seriji A ove sezone.

Izvor: EPA/FABIO MURRU

Bio je ljubimac navijača Kaljarija u prilici da u nastavku postigne i drugi gol na meču, ali smo umjesto toga vidjeli drugi promašen penal.

Zbog namjernog igranja rukom, u želji da spriječi siguran pogodak Žoaa Pedra, Alvaro Odriozola je dobio direktan crveni karton, ali brazilski napadač nije uspio da matira Marka Teraćana, koji je pročitao njegovu namjeru.

Mogao je tad Kaljari praktično da prelomi meč, a kad u tome nije uspio - stigla je kazna po nepisanom pravilu.

Solo-akciju je 15 minuta prije kraja golom krunisao Rikardo Sotil, koji je prošlu sezonu proveo na pozajmici upravo u dresu Kaljarija.

Odigrao je 24 meča za Kaljari i postigao samo četiri gola, a učinak bi sigurno bio mnogo bolji da nije propustio praktično kompletan drugi dio sezone zbog povrede butnog mišića.