Džeko spriječio kiks Intera pred paklen raspored! "Dijamant" u 90. donio pobjedu, Milan neće na vrh!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Ispromašivao se kapiten reprezentacije BIH, a onda pogotkom spriječio u posljednjem trenutku spriječio senzaciju na Meaci.

Serija A 23 kolo Inter - Venecija 2-1 Edin Džeko pogodio za pobjedu Izvor: Anadolija/Claudio Pasquazi

Fudbalere Intera očekuje paklen raspored jer ih čeka derbi protiv Milana (Serija A), Rome (Kup Italije), Napolija (Serija A) i Liverpula u Ligi šampiona, pa duel sa Venecijom u subotu poslijepodne nikako nije smio da bude problem, ali upravo to se desilo.

Autsajder koji se bori za opstanak poveo je golom Tomasa Anrija, a onda nakon izjednačujućeg gola Nikole Barele odolijevao i prijetio da uzme "neroazurima" važan bod.

Čak 24 šuta ka golu imao je Inter, promašivali su redom, posebno Edin Džeko koji se nalazio u odličnim prilikama, a onda kada su svi misli da je gotovo, iskupio se i spasio svoj tim!

Kapiten "zmajeva“ u 90 minutu nakon odličnog skoka postigao je gol glavom za pobjedu Intera 2:1 kojom je definitivno zadržao prvo mjesto na tabeli nakon ovog 23. kola.

Da je ostao rezultat sa početka meča Milan bi imao šansu da eventualnom pobjedom u nedjeljnom derbiju protiv Juventusa preskoči gradskog rivala, a onda i da u direktnom okršaju u Derbiju dela Madonina ode na "plus četiri“.

Međutim, Barelin pogodak, za koji je zaslužan i Džeko koji je učestvovao u akciji i gol bh. napadača u posljednjem minutu utakmice promijenili su situaciju.

Inter ima pet bodova prednosti nad Milanom koga čeka duel sa Juventusom, ali i mnogo više samopouzdanje pred seriju teških utakmica.