Katastrofa Junajteda - nisu pobijedili posljednji tim na tabeli: Ronaldu se ovo nije desilo 13 godina!

Autor Haris Krhalić

Mnogo se muče u ovoj sezoni Premijer lige, a četvrto mjesto lagano klizi.

Junajted Barnli 1:1 Premijer liga Izvor: Profimedia

Nakon što su ispali z FA kupa od drugoligaša, fudbaleri Mančester junajteda svojim navijačima priredili su još jedno neprijatno iznenađenje. Večeras nisu uspjeli da savladaju Barnli, tim koji je zbog mnogo odloženih mečeva već dugo zakucan za samo dno Premijer lige!

Da stvari budu gore, Junajted je već od 18. minutu imao prednost zbog gola Pola Pogbe, ali tu prednost nisu uspjeli da sačuvaju. Izjednačio je iskusni Džej Rodrigez u nastavku meča i ekipi Šona Dajša donio veoma važan bod.

Barnli - Mančester junajted 1:1(0:1)

Ovaj meč ostaće zapamćen i kao peti uzastopni u prvenstvu na kojem Kristijano Ronaldo nije postigao gol, a njemu se to nije desilo punih 13 godina! Portugalac je večeras meč počeo na klupi, a evidentno je da se nije idealno uklopio u sistem koji Ralf Rangnik pokušava da implementira u Mančester junajtedu.

Tim sa "Old Traforda" poveo je već u 13. minutu preko Rafaela Varana, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda. Ipak, pet minuta kasnije je francuski veznjak donio prednost Junajtedu. Da su uspjeli da je sačuvaju...

Hari Megvajer je katastrofalno pogriješio u 47. minutu, potpuno ispao iz igre i dopustio Veghorstu da uposli Rodrigeza. Pokušavao je najskuplji defanzivac svih vremena da se vrati u igru, ali je morao da pusti napadača Barnlija da se ušeta u kazneni prostor. Tamo mu nije bilo teško da savlada Davida De Heu i postavi konačnih 1:1.