"Rođeni" potopili Široki Brijeg: "Poker" golova za gotovo siguran plasman u polufinale Kupa BiH!

Velež je do nogu potukao Široki Brijeg i praktično osigurao plasman u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Velež - Široki Brijeg, četvrtfinale Kupa BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Nakon što je Borac slavio u Tuzli protiv domaćeg Sitija (0:1), kao i Igman na gostovanju Zvijezdi u Gradačcu (0:1), te rutinskoj pobjedi Sarajeva nad Slobodom (2:0), zavšena je posljednja utakmica četvrtfinala Kupa BiH u Mostaru.

I to ubjedljivom pobjedom Veleža, koji je praktično jednom nogom zakoračio u polufinale!

VELEŽ - ŠIROKI BRIJEG 4:0 (1:0)

U prvom dijelu, gosti sa "pecare" su bili dosta opasniji, ali su "rođeni" uspjeli da prvi pogode mrežu, da bi u nastavku izabranici Feđe Dudića do nogu potukli Širokobriježane ponajviše zahvaljujući dvostrukom strijelcu Nerminu Haskiću.

Žestoko se krenulo od samog početka utakmice na stadionu "Rođeni" s obzirom da su u prvih pet minuta dogodilo nekoliko šansi na obje strane, koje nisu rezultirale pogocima.

Ipak, najbolju šansu imali su mostarski fudbaleri preko Dine Hasanovića u osmom minutu, ali je loše šutirao prema golmanu Dariju Miškiću.

Nakon uvodnih desetak minuta, uzbuđenja niti nekih ozbiljnijih šansi nije bilo do 22. minuta kada je Ivan Ikić pobjegao svojim čuvarima i šutirao, međutim, golman Veleža Slaviša Bogdanović je uspio da zaustavi njegov udarac.

Ikić je četiri minuta kasnije dobro šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali lopta je prohujala tik pored stative i propala je najbolja šansa ekipe sa "Pecare".

kazna za ove promašaje uslijedila je u 36. minutu kada je Nermin Haskić iz neposredne blizine pogodio mrežu gostiju sa "Pecare" za vođstvo Veleža - 1:0.

U nastavku, Alen Dejanović je u 56. minutu nakon asistencije Hasanovića povisio na 2:0 uz pomoć stative.

Sedam minuta kasnije, svojim drugim golom Haskić je riješio sve dileme oko pobjednika, da bi tačku na i stavio Samir Radovac u 83. minutu.

VELEŽ: Bogdanović, Radović, Zeljković, Anđušić, Ovčina, Isić, Haskić, Hasanović, Dejanović, Džanković, Radovac. Trener: Feđa Dudić

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, Mujan, Bosančić, Brekalo, Vukoja, Begić, Jurić, Ikić, Žulj, Ćavar. Trener: Jure Ivanković