Gasperiniju se ovo nikad nije desilo: Ilić, Lazović i društvo iz "grada ljubavi" razapeli Atalantu!

Tim iz Bergama prvi put doživio je tri uzastopna poraza u Seriji A otkako je na klupu sjeo Đan Pjero Gasperini prije skoro šest godina.

Verona Izvor: EPA/PAOLO MAGNI/ANSA

Nisu bodovi bili bitni Veroni, koja ne može mnogo da napreduje na tabeli i teško je vjerovati da može da se uključi u borbu za Evropu, niti da zakomplikuje sebi situaciju i "sklizne" u opasnu zonu, pa su fudbaleri iz "grada ljubavi" moglo opušteno da odigraju posljednji meč 33. kola Serija A u Bergamu.

A takve utakmice najlakše je igrati. Atalanti se bori za izlazak na međunarodnu scenu, ali tim Đan Pjera Gasperinija ove sezone daleko je od forme koja ga je krasila prethodnih godina.

To potvrđuje i večerašnji meč, u kojem je Verona poprilično lako stigla do gostujućeg trijumfa rezultatom 2:0, iako je slavlje moglo biti znatno ubjedljivije.

Potpuno se raspala igra Atalante. Gosti su preko Federika Ćekerinija do vođstva stigli u nadoknadi prvog poluvremena, da bi na 2:0 autogolom povisio Teun Kompajners. Holanđanin se našao na pogrešnom mjestu u pogrešno vrijeme nakon šuta Ivana Ilića, te prevario svog golmana.

Par minuta kasnije sjajnu priliku za 3:0 propustio je Darko Lazović, a koliko su gosti bili dominantni govori i podatak da su, osim dva gola, čak u tri navrata pogađali okvir gola!

To su domaći iskoristili da u finišu dođu do počasnog gola. Mladi defanzivac Đorđo Skalvini postigao je svoj prvenac u dresu Atalante.

Bio je ovo treći uzastopni prvenstveni poraz Atalante, što se se nikada do sada nije desilo otkako je Gasperini stigao u Bergamo u ljeto 2016.

/Leao 11, Mesijas 87/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!

Standings provided by SofaScore LiveScore

Nisu bodovi bili bitni Veroni, koja ne može mnogo da napreduje na tabeli, niti da zakomplikuje sebi borbu za opstanak, pa su fudbaleri iz "grada ljubavi" moglo opušteno da odigraju posljednji meč 33. kola Serija A u Bergamu.
Potpuno se raspala igra Atalante. Gosti su preko Federika Ćekerinija do vođstva stigli u nadoknadi prvog poluvremena, da bi na 2:0 autogolom povisio Teun Kompajners. Holanđanin se našao na krivom mjestu u krivo vrijeme nakon šuta Ivana Ilića, te prevario svog golmana.
Par minuta kasnije sjajnu priliku za 3:0 propustio je Darko Lazović, ali teško da će Srbin žaliti za ovom prilikom.
Ostalo je 0:2, što je bio treći uzastopni prvenstveni poraz Atalante, što se se nikada do sada nije desilo otkako je Gasperini stigao u Bergamo u junu 2016.