Makabi dobio "šamar", ali Zvezda opet ide u Izrael! I bivši crveno-bijeli im stoji na putu do Lige šampiona

Autor Haris Krhalić

Makabi iz Haife će biti protivnik Crvene zvezde u plej-ofu Lige šampiona.

Makabi Haifa poražen na Kipru Izvor: Profimedia

Crvena zvezda će u plej-ofu Lige šampiona igrati protiv Makabija iz Haife, sada je i definitivno! Moglo se naslutiti već poslije prvih mečeva u Srbiji i Izraelu, a potvrđeno je i u revanšu.

Dok je Zvezda rutinski slavila 2:0 protiv Pjunika, ukupno 7:0, Makabi je imao velikih problema na gostovanju na Kipru. Izgubili su 2:0 protiv Apolona, ali zahvaljujući ubjedljivoj pobjedi u prvom meču - kada je bilo čak 4:0 za njih - ostvarili su plasman u posljednju fazu kvalifikacija Lige šampiona.

Apolon je mrežu gostiju načeo u 19. minutu kada je pogodio Ongdenda 19. minutu, a konačnih 2:0 postavio je Kol osam minuta kasnije.

Krajem prvog poluvremena Makabi preko Davida stiže do gola, ali je sudija nakon gledanja VAR-a poništio ovaj pogodak.