Jović pogodio na debiju - Fiorentina slavila u 90+5! Povratnik nije izdržao na "Frankiju"!

"Viola" je iščupala trijumf protiv tima koji je večeras odigrao svoj prvi meč u Seriji A još od 1996. godine.

luka jović postigao prvi gol za fiorentinu  Izvor: EPA/Claudio Giovannini

Luka Jović je na sjajan način počeo mandat u Fiorentini – već na debiju u novom klubu postigao je i prvi gol!

Ipak, nije njegov pogodak bio taj koji je domaćima donio tri boda protiv Kremonezea - već je to autogol koji je u petom minutu nadoknade drugog poluvremena postigao golman gostiju Jonut Radu!

U toku je bio 34. minut, na semaforu je stajalo 1:1, kada je Jović u srcu šesnaesterca primio jednu loptu sa lijeve strane, okrenuo se, a onda prizemnim udarcem matirao gostujućeg golmana, za najavu odličnih dana u klubu sa "Artemio Frankija".

Jovićev gol na debiju svakako može da raduje i selektora Srbije Dragana Stojkovića – Piksija, kojem bi upravo Jović, uz Dušana Vlahovića, trebalo da bude glavna napadačka uzdanica na Mundijalu u Kataru, koji počinje za tek nešto više od tri mjeseca.

Ipak, nije Srbin bio heroj, već je Viola pobjedu proslavila zahvaljujući "jedinici" Kremonezea Jonutu Raduu.

Svi na stadionu su "brojali sitno" do remija, na snazi je bio rezultat 2:2 i djelovalo je da će Fiorentina kiksati u premijernom meču u novoj sezoni, a onda je čuvar mreže gostiju "ušao sa loptom u gol" nakon jednog centaršuta sa lijeve strane i ostavio svoj tim bez pozitivnog rezultata!