Dinamo Zagreb u Ligi šampiona poslije drame: "Modri" pokazali da su ispred svih u regionu!

Hrvatski šampion plasirao se u najjače takmičenje golovima u 116. i 120. minutu!

dinamo zagreb u ligi šampiona Izvor: Fonet/AP/Darko Bandić

Dinamo Zagreb je u Ligi šampiona! Hrvatski šampion pobijedio je Bode Glimt kod kuće poslije produžetaka, 4:1 (2:1 u regularnih 90 minuta, poslije 0:1 u Norveškoj) i tako ušao u grupnu fazu poslije dvije godine, a osmi put u istoriji.

Dinamo je prošao kroz veliku energetsku krizu, stao na noge u produžecima i golovima rezerviste Josipa Drmića u 116. i Petra Bočkaja u 120. minutu ovjerio pobjedu i povratak u elitu. Zagrepčani će biti jedini tim u tom društvu iz ovog dijela Evrope - i to ne samo kada je u pitanju prostor bivše Jugoslavije, već i čitav Balkan.

Dinamo će u četvrtak biti na žrijebu od 18 časova, dok će Bode Glimt u Ligu Evrope poslije velike borbe u glavnom gradu Hrvatske, gdje je meč obilježio i spektakularan pogodak "devetke" Dinama, Brune Petkovića. Dao je gol "makazicama" i najavio da će ovo biti još jedna velika Dinamova noć.

Hrvatski tim u prethodne dvije sezone nije uspijevao da uđe u Ligu šampiona, saplitali su ga Ferencvaroš i Šerif iz Tiraspolja, ali je ovog ljeta pod vođstvom Ante Čačića uspio da prođe kroz cilj i da zaradi veliki novac, uz zakazane utakmice protiv najboljih u Evropi.