Slavljenička atmosfera na "Grbavici" uljepšana pobjedom: Željezničar "minimalcem" savladao Dobojlije!

Sarajevski premijerligaš je na proslavi 101. rođendana stigao do trijumfa vrijednog diobe prvog mjesta na tabeli.

željezničar sloga  Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Stadion "Grbavica" večeras je u svečanom ruhu!

Željezničar večeras proslavlja 101. rođendan, a proslavu je uljepšao minimalnom pobjedom nad Slogom Meridian:

ŽELJEZNIČAR – SLOGA MERIDIAN 1:0
/Hodžić 38/

Imao je šta da kaže tim Zorana Ćurguza u ovom duelu, pa je i prvi mogao da stigne do vođstva.

Odlično ispunjenu "Grbavicu" mogao je u 28. minutu da šokira Leo Janković, kada je nakon proigravanja Luke Kulenovića izašao sam ispred Josipa Bendera, koji nogom uspijeva ukroti taj pokušaj.

Sa drgue strane, najbolju priliku za domaće u prvom dijelu, do vođstva, nije iskoristio Džozef Amoa. Internacionalac iz Gane se, odmah nakon pomenute opasne situacije pred golom svog tima, našao u šansi iskosa sa desne strane, šutirao u bliži ugao, ali je čuvar mreže Sloge Meridian Mihajlo Dabić bio spreman za taj pokušaj.

A onda, sedam minuta prije odlaska na odmor, erupcija oduševljenja među domaćim navijačima!

Staša Baštić je napravio prekršaj za slobodan udarac, Semir Štilić je sa lijeve strane ubacio loptu pred gol Sloge Meridian i pronašao Armina Hodžića, koji udarcem glavom dovodi domaće do vođstva.

U nastavku su gosti pokušavali da "pokvare" rođendansko slavlje u Sarajevu i stignu do vrijednog boda. Ipak, tim Edisa Mulalića zatvorio je sve prilaze svom pogotku i upisao važnu pobjedu, kojom se na prvom mjestu na tabeli izjednačio sa Širokim Brijegom, koji je takođe minimalnim rezultatom (1:0) stigao do trijumfa nad Posušjem.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!