Široki Brijeg se trijumfom nad Posušjem vratio na prvo mjesto! Peti domaći "clean sheet" tima sa "Pecare"

Fudbaleri Širokog Brijega dočekali su i pobijedili komšije iz Posušja poslije čega su se vratili na lidersku poziciju na tabeli m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Široki Brijeg - Posušje - PLBiH 11. kolo Izvor: Facebook/HŠK Posušje

Širokobriježani su zabilježili petu pobjedu ove sezone i ponovo preuzeli lidersku poziciju na tabeli!

Timu sa "Pecare" do trijumfa nad komšijama iz Posušja u 11. kolu prvenstva BiH bio je dovoljan jedan pogodak da stignu do nova tri boda.

ŠIROKI BRIJEG - POSUŠJE 1:0 (0:0)

Domaći su do prednosti i na kraju pobjede stigli početkom drugog dijela, tačnije u 50. minutu kada je poslije kornera Vinko Rozić vratio povratnu loptu na nekih 25 metara, a onda je "bombu" u sami ugao smjestio Mihovil Kuprešak - 1:0.

Prvu šansu na utakmici kreirali su domaći fudbaleri u 10. minutu kada je internacionalac iz Burkine Faso Siril Kpan lijepo prošao i još ljepše šutirao, ali je golman Luka Kukić sjajno intervenisao i odbranio njegov udarac.

Dva minuta kasnije, uslijedila je šansa na drugoj strani - nekadašnji napadač Borca Toni Jović našao se oči u oči ispred golmana Širokog Brijega Renata Josipovića, koji je takođe bio na visini zadatka i spriječio vođstvo gostiju.

Tim Ivice Barbarića ove sezone je naime odigrao pet utakmica na "Pecari" i nijednom nije vadio loptu iz mreže uz šest postignutih.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu propustio je Ilan Pejić u 37. minutu kada je poslije povratne lopte kapitena Marijana Ćavara šutirao tik pored stative posuškog gola.

Poslije vođstva i pogotka Kuprešaka, Posušaci su imali nekoliko sjajnih prilika da stignu do izjednačenja, ali se napadači gostiju nisu proslavili.

Najprije je u 67. minutu Marko Hanuljak šutirao sa ivice kaznenog prostora, uhvativši na krivoj nozi golmana Širokobriježana, ali je lopta prošla tik pored stative.

Golman Josipović je potom u 75. minutu odlično zaustavio šut Darija Pavkovića iskosa nakon prodora, a potom je isti igrač u 87. minutu promašio glavom s pet metara, pa je čuvar mreže domaćina po peti put sačuvao "clean sheet".

ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Barišić, Valinčić, Mašić, Radić, Vukoja, Kpan, Musa, Pejić, Ćavar, Kuprešak.

POSUŠJE: Kukić, Bešlić, Horić, Krišto, Dadić, Landeka, Hanuljak, Brković, Jović, Boban, Pavković.