Maksimović debitovao porazom na klupi Leotara: Željezničar odnio tri boda sa "Polica"

Autori Bojan Jakovljević Autori Haris Krhalić

Debi za Marka Maksimovića u trebinjskom Leotaru nije bio uspješan.

Leotar - Željezničar, Armin Hodžić Izvor: Promo/FK Željezničar/ Adem Ćatić

Derbi za Marka Maksimovića na klupi Leotara nije bio uspješan.

Željezničar je kao gost bio uspješniji na "Policama" i slavio protiv Trebinjaca minimalnim rezultatom 1:0. Gol odluke viđen je u 18. minutu, kada je Armin Hodžić zatresao mrežu domaćina.

LEOTAR - ŽELJEZNIČAR 0:1 (0:1)
/Hodžić 18/

Prvu priliku na utakmici imao je Željezničar nakon kornera kojeg je izveo Štilić, a udarac Santosa je pogodio vanjsku mrežu.

U osmom minutu Dženis Beganović pogađa gol domaće ekipe, ali linijski sudija pokazuje na ofsajd iako se u TV prenosu činilo kako Beganović ipak nije bio u nedozvoljenoj poziciji. Sedam minuta kasnije sjajan udarac Štilića zaustavlja stativa.

U 18. minutu Željezničar stiže u vođstvo. Nakon kornera kojeg je izveo Štilić najviši u skoku je bio  Hodžić – 0:1.

Dobru priliku za Leotar u 32. minutu imao je Aćimović koji je iz prve šutirao sa ruba šesnaesterca, ali odbrani je to Bender.Četiri minute kasnije isti igrač sa pet metara šutira i pogađa Drinu. Nakon toga odmah na drugoj strani velika šansa za Željezničar no Puletić brani.

U nastavku su domaći svim silkama pokušali doći bar do boda, ali nakon nekoliko prilika nisu uspjeli pronaći put do protivničke mreže. Prijetile su i Sarajlije, ali su ostale na samo jednom postignutom golu. Za njih dovoljnom za slavlje.

Leotaru je ovo bio peti meč u nizu bez pobjede, a u ovom periodu Trebinjci su upisali samo jedan od mogućih 15 bodova.

Težak posao čeka Maksimovića, koji će priliku za prvu pobjedu kao trener Leotara tražiti u sljedećem kolu, kada će njegov tim ponovo biti domaćin. Ovaj put Slogi Meridian, koja je ranije danas takođe poražena, od Borca 1:2.

LEOTAR: Puletić, Milović, Čubrilo, Todorović, Aćimović, Đajić, Perišić, Cmiljanović, Karić, Čavić, Matković. Trener: Marko Maksimović.

ŽELJEZNIČAR: Bender, Malić, Cocalić, Štilić, Hodžić, Drina, Santos, Beganović, Beća, Galić, Amoa. Trener: Edis Mulalić.