MITAR IGRA KAO U TRANSU U PREMIJER LIGI: Vratio se u Fulam i bio ČUDESAN u derbiju Londona!

Aleksandar Mitrović dvostruki asistent, a onda i strijelac u prvoj utakmici Premijer lige poslije Svjetskog prvenstva.

mitrović asistirao za gol fulama  Izvor: Profimedia/James Fearn/PPAUK

Aleksandar Mitrović asistirao je za dva gola, pa jedan dao u utakmici svog Fulama i Kristal Palasa, u prvom prvenstvenom meču poslije povratka sa Svjetskog prvenstva. Srpski as pogodio je najpijre u 31. minutu centaršutem saigrača Bobija Kordova-Rida u 31. minutu. Na savršeno dodavanje, strijelac je udarcem glavom zatresao mrežu tima Patrika Vijeire. Pogledajte Mitrovu asistenciju i gol:

Pogledajte

00:28
Aleksandar Mitrović asistencija
Izvor: ArenaSport

To je bila Mitrova 20. asistencija u dresu Fulama, u kojem je postigao 120 golova u 190 utakmica.

Potom je namjestio i 21. gol spustivši loptu glavom ka Amerikancu Timotiju Rimu za rezultat 0:2. I tu nije stao, već je u 80. minutu udarcem glavom postavio i velikih 3:0 za Fulam, poslije kojih je postalo potpuno jasno ko će poijediti.

Ove sezone on je bio devet puta strijelac u Premijer ligi u 12 utakmica, a poznato je da ga je uoči odlaska u Katar mučila povreda zbog koje je nosio longetu.

"Mitrović je posljednji meč odigrao 28. oktobra, mjesec dana nije bio u ritmu. Došao je u Beograd početkom novembra. Možda ne znate, ali njegov privatni trener stavio mu je longetu, gips, nosio je desetak dana. Kada sam to čuo, bio sam još više zabrinut. Prvi dodir sa loptom 22. ili 23. novembar. I u takvom stanju kaže MOGU! To je za svako poštovanje. Slično je bilo i sa Vlahovićem. Ove golove što su dali, to je ništa... bilo bi više da su bili spremni", rekao je selektor "orlova" Dragan Stojković Piksi o njegovom stanju.

U međuvremenu se Mitar odmorio, napunio baterije, posjetio i evroligaški derbi Partizan - Crvena zvezda i dobio ovacije Grobara u Štark areni, a sada je spreman da nastavi gdje je stao.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!