Velež pokvario praznik na "Lukama": Poraz Sloge na debiju Jagodića, Hadžikić odbranio penal Mihajloviću!

Dobojlije nisu uspjele da postignu ni počasni pogodak na povratničkom meču na "Lukama"

sloga velež premijer liga bih  Izvor: Facebook/FK Sloga Meridian

Svečano je danas na stadionu "Luke" u Doboju, ali domaći nisu uspjeli da u prvoj premijerligaškoj utakmici na ovom zdanju ikada upišu trijumf, pa ni da stignu bar do boda.

Prvi gost na stadionu u Doboju koji je renoviran od početka setzone bio je Velež, a Mostarci su uz veliku podršku svojih navijača stigli do trijumfa 2:0.

Haskić u prvom i Lauš u drugom tresli su mrežu Brajlovića za pobjedu, dok na drugoj strani Sloga nije uspjela da postigne gol, čak ni nakon što je dosuđen penal nad Mihajlovićem. Isti igrač izveo je jedanaesterac, ali ga je Hadžikić odbranio, kao i šut Starčevića odmah potom.

SLOGA MERIDIAN – VELEŽ 0:2 (0:1)
/Haskić 38, Lauš 66/

Današnjim rivalima bio je ovo čak peti međusobni duel u ovoj sezoni. Na svakom od dosadašnjih viđena su najmanje tri pogotka, a u prvih 45 minuta ovog dvoboja viđen je jedan - i to u mreži Dobojlija.

Velež je stigao do prednosti sedam minuta prije odlaska na odmor, iz prve prilike na utakmici. Tino Blaž Lauš je centrirao sa desne strane, a Nermin Haskić je iskoristio nesporazom golmana Bakira Brajlovića i defanzivca Miloša Nikolića i postigao svoj četvrti gol ove sezone protiv Dobojlija.

Prethodno je, podsjetimo, uknjižio het-trik u prvom duelu četvrtfinala Kupa BiH:

Pogledajte njegov današnji gol:

Sloga je imala inicijativu u nastavku, ali je izostala realizacija i još se jednom potvrdilo da ima velikih problema u napadu. Dobojlije nisu uspjevali da posjed pretvore u konkretnije prilike, a ono što su na kraju imali nisu uspjevali da realizuju.

Na drugoj strani Velež je u 66. minutu definitivno riješio pitanje pobjednika golom Lauša, nakon akcije u kojoj su učestvovali i Haskić i Rafael Leai, novi igrač koji je stigao sa Solomonskih ostrva.

Sloga je u samom finišu imala priliku da smanji vođstvo i posljednjih par minuta pretvori u dramu.

Mihajlović je izborio jedanaesterac, ali se još jednom potvrdilo nepisano pravilo da igrač nad kojim je napravljen prekršaj ne treba da izvodi penal.

Hadžikić je odbranio njegov šut sa bijele tačke, lopta se odbila do Starčevića, ali je golman Veleža odbranio i njegov pokušaj.

Vlado Jagodić je u reprezentativnoj pauzi naslijedio Zorana Ćurguza na klupi Sloge, ali je već na debiju upisao poraz.

Sloga Meridian mu je šesti klub u elitnom bh. rangu, s obzirom na to da je ranije vodio Laktaše, Borac (pet mandata), Kozaru, Čelik i tuzlansku Slobodu.

Jagodić, inače, po 16. put vodio je neki klub protiv Veleža. Isto toliko puta je izlazio na megdan Zrinjskom, a više puta je komandovao timovima samo protiv Širokog Brijega (21) i Željezničara (17).

/Kuzmanović 73 pen, 90+2 – Mrkaić 38, Lukić 66/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!

Više vijesti iz m:tel Premijer lige BiH