Borac - Igman uživo prenos Premijer liga BiH

Banjalučki Borac savladao je Igman u posljednjoj utakmici 27. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Borac - Igman uživo prenos Premijer liga BiH Izvor: Mondo/Slaven Petković

Fudbaleri Borca su pobijedili Igman u posljednjem susretu 27. kola m:tel Premijer lige BiH i odložili slavlje šampionske titule Zrinjskog!

BORAC - IGMAN 1:0 (1:0)

Izabranici Vinka Marinovića su upisali 15. pobjedu ove sezone i najbližim pratiocima Željezničaru i Sarajevu pobjegli na "plus sedam" bodova razlike u trci za plasman u evropska takmičenja.

Do teško izvojevanog trijumfa, koji je po svemu prikazanom na terenu Gradskog stadiona, bio zaslužen, crveno-plavi su došli iz sumnjivog penala u 35. minutu kada je oboren Nikola Ninković.

Vezista Borca je sam preuzeo odgovornost i pogodio za vođstvo i kako se na kraju ispostavilo vrijedna tri boda.

Domači fudbaleri su do gola propustili najmanje tri-četiri stopostotne šanse, dva puta su pogađali spoljni dio mreže, a u nekoliko navrata je odlično reagovao golman Konjičana Aldin Ćeman, koji je i najzaslužniji što su gosti iz Banjaluke ispraćeni samo s minimalcem.

Tek u drugom dijelu učenici Husrefa Musemića su počeli da igraju i kreiraju nekoliko dobrih situacija ispred golmana Nikole Ćetkovića. Najbolje šanse su propustili Mersudin Ahmetović i Damir Hrelja i propustili priliku da izbjegnu 13. poraz u sezoni.

Ipak ostali su izvan zone ispadanja i predstoji im grčevita borba za opstanak u eliti.

NAJAVA

Nakon velikog preokreta i pobjede u sudijskoj nadoknadi u Širokom Brijegu, crveno-plavi žele da "ovjere" gostujuće bodove i na domaćem terenu protiv Igmana, što je posebno istakao trener Vinko Marinović u najavi meča, koji je zbog teniskog ATP 250 turnira "Srpska open" pomjeren sa subote na ponedjeljak.

Eventualnim trijumfom, Banjalučani bi jednom nogom zakoračili u evropska takmičenja s obzirom da bi najbližim pratiocima Željezničaru i Sarajevu pobjegli na sedam bodova razlike.

Dodatni motiv da stignu do pobjede, banjalučki fudbaleri imaće i u odgađanju zvaničnog proglašenja titule mostarskog Zrinjskog, koji već danas, šest kola prije kraja može da postane novi-stari šampion.

Za to je potrebno da Borac ne pobijedi ekipu iz Konjica, koja takođe ima svoje planove i računicu s obzirom da im svaki bod vrijedi zlata u borbi za opstanak.

Osim toga u dobroj su formi i nisu izgubili na posljednje tri utakmice na kojima su upisali dva remija (Sloboda i Široki Brijeg), odnosno pobjedu (Posušje).

Izabranici Husrefa Musemića su dosad odigrali dva meča protiv Borca i upisali poraz i remi.

Susret na Gradskom stadionu imaće i humanitarni karakter s obzirom da će 10 odsto prihoda od prodaje ulaznica biti proslijeđeno Daun sindrom centru u Banjaluci.

19:58

- kraj -

19:51

Igraće se još dva minuta sudijske nadoknade

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

90. minut: Sudija iz Bijeljine je produžio meč za dva minuta i zaradio ironične aplauze od gostujućeg trenera Musemića.

19:49

IZMJENA

89. minut: Vahidin Alešević je na terenu umjesto Demira Jakupovića u ekipi Igmana.

19:48

Biber

86. minut: Pokušao je rezervista Igmana Edin Biber poslije lijepe akcije, ali je šutirao pravo u golmana Ćetkovića.

19:46

Sudar Oremuša i Ninkovića

83. minut: Žestok sudar Ninkovića i Oremuša, obojici se ukazuju pomoć.

19:44

IZMJENA

Izvor: Mondo/Slaven Petković

82. minut: Trener Igmana Husref Musemić je na teren poslao Bibera umjesto Velića.

19:42

LUKIĆ!

80. minut: Stopostotna šansa za Borac, ali je Jovo Lukić pogodio samo spoljni dio mreže!

19:39

BOJO!

78. minut: Petar Bojo je bio u šansi, ali je izblokiran i Igman je dobio samo korner. Dobra prilika za goste iz Konjica.

19:38

Još 15 minuta prije kraja

76. minut: Jurilj je prošao po lijevoj strani, ali se spetljao i nije na vrijeme centrirao. Još 15 minuta do kraja, i dalje je sve neizvjesno do kraja.

19:32

HRELJA!

71. minut: Sjajna šansa za goste, ali je loše šutirao Hrelja poslije centaršuta Mirka Oremuša.

19:31

PREDRAGOVIĆ!

70. minut: Odličan udarac Predragovića, ali još bolja odbrana golmana Igmana!

19:30

IZMJENE

69. minut: Umjesto Piščevića u igri je Janez Pišek u ekipi Borca. U timu Igmana, teren je napustio Ahmetović, a na njegovo mjesto je došao Denković.

19:25

Izmjena u Borcu

63. minut: Tatar je napustio teren, a umjesto njega u igri je Alen Jurilj.

19:24

Konjičani su počeli da igraju

63. minut: Igman se oslobodio pritiska i počeo sve više da napada Banjalučane.

19:20

NAJBOLJA ŠANSA ZA IGMAN!

58. minut: Odlična prilika za goste iz Konjica. Hrelja je centrirao sa desne strane, a Ahmetović bio najviši u skoku i dobro šutirao. Ipak, na visini zadatka bio je golman Banjalučana Ćetković.

19:15

Ninković

54. minut: Lijepa akcija Borca, ali Ninković je izblokiran u izglednoj situaciji.

19:14

Prvi šut Igmana

53. minut - Golman Borca Nikola Ćetković bez problema je odbranio udarac Armina Bešagića.

19:11

Predragović

49: minut: Prvi pokušaj Borca u nastavku, Fedor Predragović je pokušao sa 20-ak metara, dosta neprecizno.

19:07

Nastavljena je utakmica u Banjaluci

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

18:53

- poluvrijeme -

18:42

LUKIĆ!

39. minut: Jovo Lukić glavom šutirao poslije centaršuta Tatara, ali fenomenalna intervencija Ćemana.

18:40

Žuti karton, treći za igrače Igmana

36. minut: Zbog protesta nakon jedanaesterca je požutio Mersudin Ahmetović, treći igrač Igmana danas.

18:39
18:38

GOOOL!

35. minut: Nikola Ninković je oboren u kaznenom prostoru, a sudija iz Bijeljine Dražen Marić je pokazao na penal. Odgovornost je preuzeo Ninković i pogodio mrežu za vođstvo - 1:0.  Ponovoljeni snimak je pokazao da je jedanaesterac prestrogo dosuđen. Naime, Ninković se oslobodio Dupovca, koji ga je držao rukama, a potom je došlo do duela sa Velićem. Činilo se da je Ninković napravio faul, ali sudija Marić je pokazao na bijelu tačku.

18:35

Bomba Ninkovića!

32. minut: Nikola Ninković šutirao sa 20-ak metara i pogodio mrežu, ali sa vanjske strane!

18:34

Prvi faul Borca nakon pola sata

30. minut: Crveno-plavi su prvi faul na meču napravili poslije 30 minuta igre na Gradskom stadionu.

18:32

Bodul je povrijedio rame

28. minut: Fudbaler Igmana je nastradao prilikom pada, nastradalo mu je desno rame, ali na sreću nije u pitanju ozbiljna povreda, pa je nastavio igru.

18:30

TATAR!

27. minut: Benjamin Tatar je opet bio u odličnoj šansi, savladan je bio golman gostiju iz Konjica, ali lopta je prozujala pored stative.

18:23

Žuti kartoni!

19. minut: Defanzivac Igmana Azur Mahmić je dobio žuti karton zbog namjernog igranja rukom, a potom i Darko Bodul.

18:21

Jubilej Fedora Predragovića

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Današnji nastup Fedora Predragovića u utakmici protiv Igmana je njegov stoti u Borčevom dresu u svim takmičenjima!
Predragović je rođen 8. aprila 1995. u Banjaluci i dijete je banjalučkog kluba. Svoj debi u "crveno-plavom" dresu je imao u meču šesnaestine finala Кupa Republike Srpske 12.9.2012. između Laktaša i Borca (2:4 pobjeda Borca). U dosadašnjih 100 nastupa Predragović je postigao šest golova.

18:19

TATAR!

15.minut: Najbolja šansa za Borac u dosadašnjem dijelu meča. Benjamin Tatar se poslije duge lopte našao oči u oči sa Ajdinom Ćemanom, ali golman Igmana je izišao kao pobjednik.

18:13

NINKOVIĆ!

9. minut: Nikola Niknković je pokušao iz slobodnog udarca, ali lopta je otišla iznad prečke! I u narednom napadu je Ninković šutirao i opet nije bio precizan.

18:09

Pogledajte foto-galeriju

18:08

PIŠČEVIĆ!

5. minut: Nedeljko Piščević je bio u odličnoj šansi za Borac, ali se spetljao i loše zahvatio loptu.

18:02

1' - Počeo je meč na Gradskom stadionu

17:14

Musemić se odlučio za ovaj početni sastav

IGMAN: Ćeman, Bešagić, Velić, Oremuš, Ahmetović, Hrelja, Hebibović, Bodul, Dupovac, Mahmić, Jakupović. Trener: Husref Musemić.

17:06

Evo i startnih 11 Borca

BORAC: Ćetković, Ninković, Predragović, Vojnović, Račić, Lukić, Lagundžić, Lazić, Kulašin, Tatar, Piščević. Trener: Vinko Marinović.

17:00

Sudijska trojka

Utakmicu između Borca i Igmana sudi arbitar iz Bijeljine Dražen Marić sa pomoćnicima Sretenom Udovičićem iz Prijedora i Radislavom Kačavendom iz Gradiške.