Velež - Borac uživo prenos m:tel Premijer liga BiH Arena sport TV

Fudbaleri Borca poraženi su na gostovanju kod Veleža (2:0) u 29. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Velež - Borac uživo prenos m:tel Premijer liga BiH Arena sport TV Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Crveno-plavi su prekinuli seriju od tri vezane pobjede!

VELEŽ - BORAC 2:0 (1:0)

Bolji od izabranika Vinka Marinovića u nedjelju bili su Mostarci, koji su pogocima Nermina Haskića u šestom i Nemanje Anđušića iz penala u 72. minutu stigli do vrijedna tri boda u trci za plasman u evropska takmičenja.

Banjalučani su doduše u 11. minutu oštećeni za čist jedanaesterac nakon "nesporazuma" glavnog sudije Antoni Bandića i pomoćnog arbitra Radislava Kačavende i ko zna kako bi se utakmica razvijala da su gosti tada izjednačili.

Međutim, po onom što su prikazali izabranici Nedima Jusufbegovića, koji su stvorili sijaset stopostonih šansi, od kojih čak tri puta pogađali okvir gola - dva puta stativu i jednom prečku, dok s druge strane Borac nije uputio nijedan udarac u okvir gola, pobjeda Veleža je više nego zaslužena.

Velež: Hadžikić, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Hrkač, Anđušić, Šikalo, Haskić, Ćuković, Vehabović, Lauš.

Borac: Ćetković, Jurilj, Ninković, Mrkaić, Predragović, Vojnović, Lagundžić, Lazić, Kulašin, Račić, Piščević.

NAJAVA

Nakon što je Zrinjski ovjerio odbranu titule, osme u klupskoj karijeri u ponedjeljak je na repertoaru sudar Veleža i Borca, pretendenata za plasman u evropska takmičenja.

Banjalučani su u mnogo boljoj poziciji na drugom mjestu i sa eventualnom pobjedom u Vrapčićima bi praktično potvrdili nastup na međunarodnoj sceni, što je u najavi susreta istakao i trener crveno-plavih Vinko Marinović, čiji je tim povezao tri pobjede u prvenstvu (Široki Brijeg, Igman i Željezničar).

S druge strane izabranici Nedima Jusufbegovića igraju odlično ovog proljeća, međutim, rezultat im je izmakao u posljednje dvije utakmice - protiv Zrinjskog u gradskom derbiju i protiv Širokog Brijega, što ih je dodatno udaljilo o plasmana u evropska takmičenja.

Jusufbegović je hvalio Borčeve fudbalere Nikolu Ninkovića, Benjamina Tatara, Envera Kulašina u najavi utakmice, ali je i podvukao da će njegov tim učiniti sve da ostvari dobar rezultat.

Doduše, imaju šansu i da pobjedom u finalu Kupa BiH protiv "plemića" stignu do Evrope, ali nesporno danas imaju imperativ pobjede.

Na vodenicu "rođenih" ide i međusobni skor sa Borcem na domaćem terenu s obzirom da su na posljednjih pet mečeva, Banjalučani slavili samo jednom, dva puta remizirali i dva puta poraženi, uključujući i posljednji duel odigran u martu.

19:57

- kraj -

19:55

Izmjena u Veležu

90+3 - Vehabović je napustio teren, a umjesto njega je ušao Leai.

19:53

VEHABOVIĆ!

90+2. minut - Umalo 3:0 nakon što je Edo Vehabović, koji danas slavi 28. rođendan, za malo bio neprecizan.

19:52

Još pet minuta sudijske nadoknade

19:51

Igra se 90. minut

19:46

PREČKA!

85. minut - Ćuković je poslije centaršuta uzdrmao prečku Borčevog gola. Ovo je treći put da "rođeni" pogađaju okvir gola.

19:42

Odlaze "Lešinari"

81. minut - Tribine na stadionu u Mostaru napuštaju pristalice Borca.

19:42

Žuti kartoni

80. minut - Bandić je zbog napucavanja lopte dao žuti karton igraču Veleža Haskiću, a onda i zbog prigovora treneru "rođenih" Jusufbegoviću.

19:40

Sve karte u napad

78. minut - Borac je sve karte bacio u napad - u igri je i Jovo Lukić umjesto Predragovića. Upravo je Lukić odmah imao šansu da smanji rezultat, ali je loše šutirao sa nekoliko metara.

19:39

Dvostruka izmjena Marinovića

Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

73. minut - Trener Borca Vinko Marinović je odmah izveo požutjelog Ninkovića, ali i Kulašina i na teren poslao Pišeka i Dojčinovića.

19:37

ŽUTI KARTON

73. minut - Zbog prigovora žuti karton je dobio Nikola Ninković.

19:35

GOOOL!

72. minut - Antoni Bandić je poslije prekršaja Lazića nad Haskićem pokazao na jedanaesterac, a odgovornost je preuzeo Nemanja Anđušić i pogodio mrežu - 2:0.

19:32

UMALO AUTOGOL!

70. minut - Velež za malo nije povisio prednost na 2:0. Lazić je umalo postigao autogol. Ćetković je uspio da odbrani, ponovo uz pomoć stative.

19:29

68. minut - Halilović je na terenu umjesto Pršeša.

19:28

PIŠČEVIĆ!

66. minut - Poslije kornera Ninkovića, Piščević je bio najvišu u skoku na prvoj stativi, ali nije bio precizan.

19:27

Kulašin!

65. minut - Odlična lopta Ninkovića ka Kulašinu, ali u posljednjem trenutku je odbrana Veleža otklonila opasnost.

19:23

Igra se uglavnom na sredini terena

61. minut - Crveno-plavi su uspjeli da odbiju sve napade domaćina na početku drugog dijela i sada se igra između dva kaznena prostora.

19:16

Izmjena u Borcu

55. minut - Jakov Blagaić je ušao u igru umjesto Alena Jurilja.

19:12

STATIVA!

51. minut - Šikalo je bio u mat-poziciji, dobro šutirao, Ćetković uz pomoć stative spasio Borac.

19:10

Anđušić

48. minut - Prva opasnost u nastavku meča ispred gola Borca: Zeljković je prošao po desnoj strani i pronašao Anđušića, koji je šutirao visoko iznad prečke.

19:07

Počelo drugo poluvrijeme

46. minut - Nastavljena je utakmica

19:04

Pogledajte foto-galeriju

18:50

- poluvrijeme -

18:50

ŽUTI KARTON

45. minut - Javna opomena za Lagundžića iz Borca zbog prekršaja.

18:46

Mrkaić!

41. minut - Prilika i na drugoj strani. Poslije centaršuta Jurilja, Mrkaić je šutirao iznad prečke.

18:45

39. minut - Dvije odlične šanse za Velež. Vehabović je uposlio Šikala, koji sa 10 metara šutira visoko preko gola. Potom je Lazić poklonio loptu Anđušiću koji takođe nije bio precizan. Dosta sreće za Borac.

18:33

HRKAČ!

28. minut - Velež je mogao da udupla prednost, ali je Hrkač poslije kornera šutirao direktno u golmana Ćetkovića.

18:26

NINKOVIĆ!

22. minut - Odličan napad Borca, Nikola Ninković je bio u dobroj poziciji, ali je lopta pogodila Zvonića i Banjalučani su dobili samo korner.

18:18

Stigli su i "Lešinari"

14. minut - Na stadion "Rođeni" stigli su i najvatreniji navijači Borca - "Lešinari".

18:17

MRKAIĆ!

11. minut - Stopotostna šansa na drugoj strani - napadač Borca Momčilo Mrkaić je izbjegao ofsajd i našao se oči u oči sa golmanom Veleža Osmanom Hadžikićem, koji je dobro intervenisao.

Tada je uslijedila konfuzija - igrač Veleža je uzeo loptu u ruke jer je mislio da je arbitar pokazao na ofsajd, Bandić je krenuo da pokaže na penal, a onda je pomoćni arbitar ipak podigao zastavicu pa je sviran ofsajd iako je ponovljeni snimak pokazao da nedozvoljene pozicije nije bilo.

18:15

ĆETKOVIĆ!

10. minut - Odlična intervencija Nikole Ćetkovića poslije udarca Lauša.

18:11

GOOOL!

6. minut - Velež je poveo, gol je postigao Nermin Haskić! Njegov 10. pogodak ove sezone. S lijeve strane je centrirao Omar Pršeš, Darko Lazić nije uspio da otkloni opasnost, a Haskić je samo ugurao loptu u mrežu Banjalučana - 1:0.

18:07

Ćetković!

3. minut - Zeljković je pokušao sa više od 20-ak metara, međutim, lak plijen za golmana Borca Nikolu Ćetkovića.

18:04

Poznate face na tribinima

Selektor BiH Faruk Hadžibegić posmatra meč uživo, kao i poznati bh. stručnjak Vahid Halilhodžić.

18:03

Počeo je susret na stadionu "Rođeni"

1. minut - Antoni Bandić iz Gruda dao je znak za početak meča između Veleža i Borca.

17:49

Donio pobjedu Veležu u posljednjem duelu sa Borcem, a danas slavi rođendan

Fudbaler Veleža Edo Vehabović danas slavi 28. rođendan, a u posljednjem meču sa Banjalučanima donio je pobjedu mostarskoj ekipi. Pogledajte taj pogodak.

17:06

Početni sastav Veleža

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljevic

VELEŽ: Hadžikić, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Hrkač, Anđušić, Šikalo, Haskić, Ćuković, Vehabović, Lauš. Trener: Nedim Jusufbegović

17:02

Startnih 11 crveno-plavih iz Banjaluke

BORAC: Ćetković, Jurilj, Ninković, Mrkaić, Predragović, Vojnović, Lagundžić, Lazić, Kulašin, Račić, Piščević. Trener: Vinko Marinović

16:48

Golman Nikola Ćetković i trener Vinko Marinović pred meč u Mostaru

16:22

Sudijska trojka

Utakmicu u Mostaru sudiće Antoni Bandić iz Gruda, sa pomoćnicima Damirom Lazićem iz Brčkog i Radislavom Kačavendom iz Gradiške.

16:20

Evo kako su "rođeni" najavili meč protiv Borca

16:20

Pogledajte stanje na tabeli

16:19

Dobro došli u MONDO live

Danas ćemo na Međunarodni praznik rada, Prvi maj, uživo ptatiti utakmicu iz Vrapčića između Veleža i Borca.