Sjajan meč u Trebinju: Leotar dva puta gubio na "Policama", ali je poslije preokreta stigao do zlata vrijednih bodova!

Trebinjci su stigli do zlata vrijedne pobjede i pobjegli sa samog dna prvenstvene tabele.

Leotar - Tuzla siti 31. kolo PL BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Trebinjski Leotar je bio pod imperativom pobjede u duelu sa jednim od direktnih konkurenata za opstanak u m:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine, ekipom Tuzle sitija.

I uspio je u namjeri da stigne do zlata vrijednih bodova, kojim je napustio "fenjerašku" poziciju na tabeli.

LEOTAR - TUZLA SITI 3:2 (2:2)

Sjajan meč odigrali su na "Policama" fudbaleri oba tima, a sretniji i spretniji bili su domaći igrači, koji su dva puta stizali prednost gostiju, a onda i pogotkom nekadašnjeg "borčevca" Dejana Uzelca stigli do osmog trijumfa ove sezone.

Time su prekinuli crnu seriju bez pobjede, koja je trajala šest mečeva i probudili nadu da mogu i dogodine igrati u bh. eliti.

Ali, nije krenulo dobro po ekipu Marka Maksimovića...

Tuzlaci su poveli u Trebinju već u 10. minutu kada se poslije centaršuta Sedada Subašića iz kornera, najbolje snašao ruski defanzivac Aleksej Nikitin i pogodio mrežu Dušana Puletića - 0:1.

Samo pet minuta kasnije Leotar je izjednačio pogotkom bivšeg "borčevca" Davida Čavića, koji je sa ivice kaznenog prostora matirao golmana Malkoma Barcolu - 1:1.

Gosti su ponovo u 36. minutu stigli do prednosti i to ponovo nakon prekida što je u najavi apostrofirao trener Trebinjaca Marko Maksimović kao kobne - novi centaršut i gol je postigao Irfan Hadžić - 1:2.

Ipak, prije nego se otišlo na odmor u poluvremenu, uslijedilo je novo izjednačenje, a strijelac je bio Zoran Milić (2:2).

U drugom poluvremenu, tačnije u 66. minutu zbog dva žuta kartona isključen je Eldin Hasanbegović, pa je domaći tim u posljednjih 20-ak minuta imao igrača više.

Brojčanu prednost u polju, Leotar je iskoristio u 75. minutu kada je poslije prekida i gužve u kaznenom prostoru najbolje reagovao Dejan Uzelac i pogodio za preokret i pobjedu trebinjske ekipe- 3:2.

LEOTAR: Puletić, Milović, Prusina, Čubrilo, Milić, Handžić, Aćimović, Đajić, Cmiljanović, Čavić, Georgiev. Trener: Marko Maksimović

TUZLA SITI Barcola, Hasanbegović, Hadžić, Kuzmanović, Ćorić, Karjašević, Subašić, Mešinović, Čeliković, Mehidić, Nikitin. Trener: Husref Musemić