Stavljena je tačka na premijerligašku sezonu, a posljednje kolo bilo je veoma zanimljivo.

premijer liga bih posljednje kolo uživo prenos  Izvor: Anadolija/Ahmed Bešić

Završena je premijerligaška sezona utakmicama posljednjeg kola, nakon kojih je postalo jasno da Sloboda i Leotar sele u niži rang, a da će Željezničar biti posljednji, četvrti predstavnik BiH na evropskoj sceni!

Tuzlacima je za bilo kakvu nadu u opstanak bila potrebna pobjeda nad Željezničarom, međutim nisu uspjeli da je ostvare. Poraženi su rezultatom 1:2, pa će prvi put od 2013-14 igrati u Prvoj ligi FBiH.

Sa druge strane, ekipa sa Grbavice se ovom pobjedom vratila u evropska takmičenja, u kojima je posljednji put učestvovala 2020. godine.

Izvor: FK Leotar

Do ovog kola posljednjeplasirani Leotar je uradio što je do njega, savladao je Široki Brijeg istim rezultatom, ali mu u prilog nisu išli drugi rezultati, pa će od naredne sezone igrati u Prvoj ligi Republike Srpske.

I preostali "davljenici" su trijumfovali, a samim tim obezbijedili opstanak.

Sloga Meridian je poslije preokreta savladala Borac rezultatom 2:1, baš kao i Posušje ekipu Veleža. Tuzla siti je sa ubjedljivih 3:0 nadigrala novog-starog šampiona Zrinjski, dok je Igman na Koševu trijumfovao nad Sarajevom rezultatom 2:4.

Kompletan tok posljednjeg kola pročitajte klikom na karticu RAZVOJ DOGAĐAJA.

/Kuzmanović 17, Hadžić 64, Pantelić 69/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!

19:18

Ko će igrati u Evropi?

Zrinjski će predstavljati BiH u kvalifikacijama za Ligu šampiona i startovaće od prvog kola.

Borac, Željezničar i Sarajevo nastupiće u kvalifikacijama za Konferencijsku ligu, s tim što će Banjalučani, s obzirom na to da su "plemići" osvojili i Kup BiH, kao drugoplasirani u prvenstvu krenuti od drugog kola.

19:08

Ovo je konačna tabela!

19:08

Evo svih rezultata!

19:07

Kraj i u Posušju

Posušje je savladalo Velež rezultatom 2:1.

19:00

Posušje vodi 2:1 protiv Veleža!

Posušje je u 94. minutu povelo protiv Veleža, strijelac je Gabrijel Boban sa bijele tačke.

18:58

Gotovo je i u Trebinju - i Leotar je ispao

Leotar je trijumfovao rezultatom 2:1, ali mu to s obzirom na ostale rezultate ništa ne znači, pa će se zajedno sa Slobodom preseliti u niži rang.

18:56

Sloboda je ispala iz lige

Crveno-crni su poraženi na Tušnju od Željezničara rezultatom 1:2, pa će se po drugi put u klupskoj istoriji, a prvi put od 2012. godine, ispasti iz bh. elite.

Sa druge strane, ovom pobjedom se tim sa Grbavice nakon tri godine vraća na evropsku scenu.

18:55

12 minuta nadoknade u Posušju!

Navijači Veleža izazvali su incidente na tribinama Mokrog Doca, pa će se zbog toga igrati još 12 minuta!

18:53

Tuzla siti takođe zadržala premijerligaški status

Tuzlaci su u Srebreniku savladali Zrinjski rezultatom 3:0.

18:52

Završeno je i u Doboju - i Sloga ostaje u ligi!

Sloga je trijumfom nad Borcem rezultatom 2:1 obezbijedila opstanak.

18:51

Kraj na Koševu

Sarajevo - Igman 2:4, Konjičani ostaju u Premijer ligi BiH.

18:47

Sloboda je u 87. minutu smanjila na 1:2

Pogodio je Emir Jusić.

18:46

Trebinjci i Tuzlaci su se zarotirali na tabeli, Sloboda preuzela "fenjer"

18:44

Leotar vodi, ali...

Trebinjci su stigli do prednosti nad Širokim Brijegom u 85. minutu, ali im u prilog ne ide rezultat iz Srebrenika, gdje Tuzla siti vodi protiv Zrinjskog.

18:39

Tuzla siti sa deset igrača!

Za samo osam minuta Đorđe Pantelić je dobio dva žuta kartona, pa će domaćin kraj meča dočekati sa desetoricom na terenu.

18:37

Željezničar sve bliže Evropi!

Rezultati u ovom kolu idu u prilog timu sa Grbavice, koji na kraju može da zauzme treće mjesto!

Izvor: FK Željezničar

18:32

Evo i trećeg pogotka Tuzlaka!

18:27

3:0 za Tuzlu siti!

Samo pet minuta nakon drugog gola, Tuzlaci su postigli i treći pogodak, djeluje da je sve gotovo na ovom meču! Pogodio je Đorđe Pantelić.

Izvor: FK Tuzla siti

18:26

2:4 na Koševu!

Igman je postigao četvrti gol na Koševu, dvijema asistencijama Denković je u 68. minutu upisao pogodak!

18:23

Tuzla siti ima prednost od dva gola!

U 64. minutu je mrežu Zrinjskog zatresao Irfan Hadžić.

Sloga vodi protiv Borca!

Dobojlije su postigle pogodak u 55. minutu, gol je postigao Milan Lalić!

Nakon što su igrači Sloge pogodili prečku, lopta se odbila do Lalića, koji je poentirao iz izgledne situacije:

18:11

Sloboda tone ka Prvoj ligi FBiH!

Od 51. minuta Sloboda gubi 0:2 u duelu sa Željezničarom, sve je manje nade za Tuzlake da mogu da opstanu u eliti.

Strijelac je Santos, drugi put na ovoj utakmici.

18:07

Leotar je izjednačio!

Od 48. minuta rezultat na "Policama" je 1:1, strijelac je David Čavić!

18:05

Počelo je drugo poluvrijeme na svim mečevima!

17:58

17:57

Tabela poslije prvih 45 minuta:

17:51

Završeno je prvo poluvrijeme na svim mečevima!

Postignuto je 12 golova u prvom poluvremenu, a prema sadašnjem stanju, iz m:tel Premijer lige BiH ispadaju Sloboda i Leotar.

Evo svih rezultata poslije prvog poluvremena!

1:1 u Doboju!

Izjednačila je Sloga Meridian, strijelac je Mario Krstovski u nadoknadi prvog poluvremena!

17:39

Već pet golova na Koševu!

Igman ponovo vodi, sada je 2:3 od 39. minuta, drugi gol Ramića!

17:27

2:2 na Koševu!

Sarajevo je izjednačilo u 27. minutu, Mulalić je pogodio za bordo tim!

17:21

Prvi gol u Srebreniku!

Od 17. minuta Tuzla siti vodi protiv Zrinjskog, sjajan gol postigao je Mićo Kuzmanović!

17:20

Izjednačilo je Posušje!

U 19. minutu je Posušje izjednačilo u hercegovačkom derbiju protiv Veleža.

17:18

Ko ispada prema sadašnjem stanju stvari?

Za sada, u niži rang bi se preselili timovi koji su ovo kolo dočekali na posljednje dvije pozicije - Sloboda i Leotar.

17:15

Bez pogodaka samo u Srebreniku

Jedina utakmica na kojoj trenutno nema golova je okršaj Tuzla sitija i Zrinjskog.

17:15

14' - Igman je preokrenuo!

Konjičani su napravili preokret na Koševu, u 14. minutu je 1:2!

Dvije asistencije ima Denković, a sada je pogodio Hebibović.

1:1 na Koševu!

Izjednačio je Igman u 11. minutu! Mirsad Ramić je pogodio za Konjičane.

17:08

Vodi i Borac!

Evo pogotka i u Doboju, Lukić je u devetom minutu doveo Borac do vođstva!

17:07

Tri gola za veoma kratko vrijeme!

Široki Brijeg je poveo u Trebinju, Velež ima prednost u Posušju golom Anđušića, a Željezničar ima prednost na Tušnju nakon pogotka Santosa.

17:05

Ovo je tabela poslije prvog gola!

17:04

Imamo i prvi gol! Sarajevo vodi na Koševu od 2. minuta

Bordo tim je već u 2. minutu poveo protiv Igmana, strijelac je Mario Vrančić.

17:03

Počeo je sada i meč u Srebreniku

17:00

Počele su utakmice!

Kasni samo početak utakmice Tuzla siti - Zrinjski.

16:30

Šta znamo?

Pred posljednjih 90 premijerligaških minuta, poznato je da je Zrinjski novi-stari šampion BiH i da će predstavljati BiH u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Startovaće od prvog kola, u kojem će biti nosilac.

Drugo mjesto pripalo je Borcu koji će, s obzirom na to da je Zrinjski osvojio i Kup BiH, startovati u drugom kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu, u kojem neće imat status nosioca.

Sarajevo je, takođe, obezbijedilo nastup u trećem evropskom takmičenju po jačini, ali još uvijek ije poznato da li će u njega ući sa treće ili četvrte pozicije u prvenstvu.

16:20

Evo kako izgleda tabela pred posljednje kolo!

16:19

Tuzla siti - Zrinjski

TUZLA SITI: BarKola, Šukilović, Nukić, Hadžić, Kuzmanović, Đ. Pantelić, Subašić, Karić, Mehidić, D. Pantelić, Nikitin.

ZRINJSKI: Soldo, Jukić, Mandić, Ismajlgeci, Malekinušić, Bekić, Prskalo, Sučić, Memija, Vukotić, Senić.

16:18

Leotar - Široki Brijeg

LEOTAR: Puletić, Milović, Uzelac, Čubrilo, Milić, Đajić, Tahrić, Cmiljanović, Čavić, Aćimović, Handžić.

ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Barišić, Valinčić, Mašić, Radić, Vukoja, Bagarić, Kpan, Ćavar, Kuprešak, Bruno.

16:17

Sloga Meridian - Borac

SLOGA MERIDIAN: Trako, Dadić, Nikolić, Zajić, Krstovski, Starčević, Ristić, Baštić, Milanović, Mihajlović, Kulenović.

BORAC: Pavlović, Cvijanović, Vojnović, Račić, Lukić, Blagaić, Milojević, Popara, Šušić, Dojčinović, Marčetić.

16:15

Sloboda - Željezničar

SLOBODA: Bukvić, Hadžibeganović, Jusić, Osmanković, Kapetanović, Kurtalić, M. Osmić, Delić, Vranješ, Mehmedović, Bekić.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Galić, Kosorić, Cocalić, Jašarević, Hodžić, Štilić, Drljo, Santos, Amoa, Krpić.

16:14

Posušje - Velež

POSUŠJE: Kukić, Maglica, Brković, Milanović, Krišto, Rozić, Z. Begić, Lučić, Horić, Dadić, Boban.

VELEŽ: Hadžikić, Anđušić, Mućaj, Šikalo, Gosto, Sijamija, Halilović, Leai, Karamarko, Đuliman, Valas.