PAUNOVIĆ U 110. MINUTU OSTAO BEZ TITULE: Veljko bio nadomak čuda u Meksiku, vodio 2:0 i onda potpuni preokret

Veljko Paunović nije uspio sjajnu sezonu da obilježi i trofejom u Meksiku.

Veljko Paunović ostao bez titule Izvor: Profimedia/JAVIER ROJAS/PI

Srpski trener Veljko Paunović nije uspio da osvoji Klausuru sa svojim Čivasom iz Gvadalahare pošto ih je Tigres u revanš meču finala pobijedio 3:2 i to poslije velikog preokreta. Vodio je Paunovićev tim 2:0, međutim nisu imali snage i koncentracije da "završe posao", tako da je Tigres namirisao probleme i režirao veliki preokret koji je Srbina ostavio bez titule, što je jedino nedostajalo poslije fantastične sezone.

Strijelac odlučujućeg gola bio je Guido Ernan Pizaro u 110. minutu, dakle deset minuta prije izvođenja jedanaesteraca, tako da je klub iz Montereja došao do novog pehara u svojoj pozamašnoj kolekciji.

Čivas je inače imao 0:0 iz prvog meča, vodili su 2:0 već poslije dvadesetak minuta golovima Alvarada i Guzmana, ali kao da su prerano počeli da slave osvajanje naslova. Tigres je krenuo na sve ili ništa i osjećala se nervoza na krcatim tribinama, a sve se riješilo u sedam minuta. Prvo je iskusni francuski napadač Andre Pjer Žinajak smanjio u 65, da bi nakon serije napada i Kordova izjednačio u 72.

Junak utakmice bio je pomenuti Pizaro, dok je na kraju bilo i mnogo nervoze tako da je sudija pokazao po crveni karton igračima oba tima, prije nego što je uslijedilo veliko slavlje Tigresa.