Jakirović razbio Prosinečkog pred put na "Kosovo": Robijev debi u Hrvatskoj pokvarili bivši "plemići" iz Mostara VIDEO

Bivši trener Zrinjskog Sergej Jakirović bio je bolji od nekadašnjeg selektora Bosne i Hercegovine Roberta Prosinečkog na startu nove sezone šampionata Hrvatske.

Rijeka Rudeš Sergej Jakirović Robert Prosinečki Izvor: MONDO

Jakirovićeva Rijeka je u prvom kolu HNL-a na "Rujevici" deklasirala ekipu Rudeša, koju s klupe predvodi legenda Crvene zvezde - 4:0 (1:0).

Junak domaćina bio je nekadašnji prvotimac Zrinjskog Niko Janković, koji je bio dvostruki strijelac i asistent kod trećeg gola!

RIječani su u prvom dijelu dominirali protiv novog hrvatskog prvoligaša i do prednosti došli u 40. minutu kada je Kolumbijca Horhea Obregona u kaznenom prostoru srušio Mislav Matić, a siguran realizator iz penala bio je bivši "plemić" Janković - 1:0.

Janković je nakon prodora i centaršuta Alena Grgića bio strijelac i drugog pogotka u 69. minutu kojim je definitivno riješeno pitanje pobjednika - 2:0.

U strijelce se upisao i debitant u bijelom dresu Toni Fruk u 81. minutu nakon duplog pasa sa Jankovićem - 3:0.

A tačku na i stavio je Bruno Goda u 90. minutu - 4:0.

Startni ubjedljivi trijumf za Jakirovićev tim u prvenstvu svakako je dobra uvertira za predstojeći dvomeč u kvalifikacijama Konferencijske lige protiv "kosovske" ekipe Dukađin iz Kline kod Peći.

U četvrtak od 19 časova, Rijeka će biti gost na stadionu "Fadilj Vokri" u Prištini, a revanš je sedam dana kasnije na "Rujevici".