Borac Banjaluka Austrija Beč Konferencijska liga revanš uživo

Porazom pred domaćom publikom na rasprodatom Gradskom stadionu, Borac se oprostio od Evrope.

Borac Banjaluka Austrija Beč Konferencijska liga revanš uživo Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Borac je, baš kao i Željezničar ranije danas, završio nastup na međunarodnoj sceni.

Banjalučani su doživjeli poraz od Austrije i u Banjaluci, te nakon minimalnog neuspjeha u Beču, ukupnim rezultatom 1:3 eliminisani su iz Evrope, dok tim iz Beča nastup na međunarodnoj sceni nastavlja u trećem kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

BORAC - AUSRIJA BEČ 1:2 (0:0)
/Kortes 50 - Gruber 53, Polster 65/

Nakon veoma dobrog prvog poluvremena, u kojem je Borac bio konkretniji, ali se mreže nisu tresle, "crveno-plavi" su zasluženo poveli u 50. minutu, kada je prvenac u dresu banjalučkog tima postigao Hose Rikardo Kortes.

Ipak, slavlje domaćin potrajalo je samo tri minuta. Gosti iz Beča praktično iz prve prave prilike stigli su do izjednačenja. Potpuno je ispala odbrana domaćih, a Andreas Gruber pogodio je za 1:1.

Imao je zatim rezervista Stojan Vranješ veliku priliku da vrati prednost na stranu Borca. Vasilije Terzić krenuo je u kontranapad, oslobodio se protivnika i proslijedio loptu do iskusnog Vranješa, koji se obrukao i šutirao visoko preko gola.

Nedugo zatim, stigla je kazna. Ovaj put Gruber se našao u ulozi asistenta, a mrežu Nikole Ćetkovića zatresao je Manuel Polster.

Tada je bilo jasno da je tim Vinka Marinovića u bezizlaznoj situaciji, jer su mu za produžetke bila potrebna dva gola. Iako su napadali do kraja, Banjalučani nisu imali snage da dođu bar do remija i tako obraduju publiku, koja je večeras ispunila Gradski stadion do posljednjeg mjesta.

Austrija na kraju zasluženo ide dalje, a u narednoj fazi takmičenja igraće protiv Legije iz Varšave ili kazahstanskog Ordabašija.

Detalje meča potražite u sekciji "RAZVOJ DOGAĐAJA".

NAJAVA UTAKMICE:

Borac silno želi da "poništi" minus iz prvog meča u Beču i izbori plasman u treće kolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Austrija je pred svojim navijačima upisala minimalan trijumf, te u Banjaluku dolazi s prednošću, ali će "crveno-plavi" uz pune tribine Gradskog stadiona pokušati da sruše favorizovanog protivnika i tako eliminišu Bečlije.

"Vjerujemo da možemo pružiti dobru igru, da uz podršku naših navijača, koji će nam sigurno biti vjetar u leđa, možemo doći do onog rezultata koji nas vodi u sljedeći krug. Vjerujem da će igrači dati sve od sebe i da ćemo svi zajedno doći do tog cilja", rekao je trener Borca Vinko Marinović u najavi meča.

I njegov kolega s druge strane Mihael Vimer, koji neće moći da računa na strijelca jedinog gola u prvom meču Harisa Tabakovića, koji je između dva meča Austrije i Borca potpisao za Hertu, vjeruje u svoju ekipu.

"Iako Haris Tabaković više nije sa nama, smatram da imamo dovoljno kvaliteta da nadomjestimo njegov odlazak. Naši igrači dobro su upoznati sa kvalitetom Borca, takođe znamo i da nas čeka 'vruća' atmosfera, ali bez obzira na sve, želimo da zadržimo stečenu prednost iz prvog duela. I ne samo to, nego da upišemo još jednu pobjedu ako nam se za to ukaže prilika", najavio je Vimer da se njegov tim neće braniti, nego će otvorenom igrom pokušati da iskoristi "moranje" fudbalera Borca, kojim je neophodna bar minimalna pobjeda za produžetke.

22:29

KRAJ

Pobjeda Austrije i u Banjaluci - 2:1. Tim iz Beča ide u treće kolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

22:28

90+5' - Kvržiću razbijena glava

Ukazana je pomoć Zoranu Kvržiću, koji je zaradio posjekotinu na glavi.

22:27

90+5' - Koškanje na kraju

Velika gužva na terenu, došlo je do koškanja, a brzo se sve smirilo. Husković i Polster zaradili su opomene kod Austrije, a Pejović kod Borca.

22:23

90+2' - Pokušaj Čeliča

Čelić je šutirao glavom, golman Austrije siguran.

22:22

90' - Pet minuta nadoknade

22:21

90' - Lukić ne stiže do lopte

Bio je Borac u protivničkom šesnaestercu, Kortes je centrirao, ali Lukić nije bio dovoljno visok u skoku, lopta ga je preletjela i završila u gol-autu.

22:17

86' - Strijelac i asistent Gruber je završio meč

Posljednja izmjena na meču - Gruber je nakon gola i asistencije završio večerašnji nastup, u igri je Husković.

22:13

81' - Vranješ izblokiran

Dobar prodor Kvržića, pokušao je Vranješ, odbrana Austrije blokira šut iskusnog fudbalera Borca.

22:10

79' - Lukić u igri

Posljednja izmjena u timu Borca. Lukić je zamijenio Predragovića.

22:09

79' - Žuti karton za Vranješa

22:09

78' - Desetak minuta do kraja, gosti iz Beča blizu konačnog slavlja

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

22:08

77' - Tri izmjene i u Austriji

Vimer sada iskusno vadi iz igre kapitena Fišera, koji je bio na rubu isključenja. Mijenja ga Gunuš. Brauneder je u igri umjesto Jukića, dok je Plavotić zamijenio Galvaa.

22:05

74' - Šnider progledao kroz prste Fišeru

Sudija Šnider sada je progledao kroz prste kapitenu Austrije Fišeru. Iako ima žuti karton, bio je neoprezan i grubo faulirao Kulašina, te zaustavio eventualnu kontru Borca, ali druog žutog kartona i isključenja nema.

22:04

73' - Pejović mijenja Šušića

Četvrta izmjena u banjalučkom timu.

22:03

72' - Nova šansa, za Kulašina, nema gola

Pokušao je Kulašin da prebaci golmana Austrije, ali ga je Frihtl pročitao i prilika za izjednačenje je propala.

22:02

71' - Prilika za Kortesa, biće samo korner

Bio je Kolumbijac sada u prilici da postigne i drugi gol, ali iznudio je samo korner.

21:59

65' - GOOOL!!! Austrija je preokrenula!

Još jednom je ispala odbrana Borca. Strijelac prvog gola Gruber je uposlio Polstera, koji je "provozao" odbranu Banjalučana i sjajno pogodio za 1:2.

21:53

62' - Žuti karton za Pocmana

21:53

61' - Vranješ se OBRUKAO!

Kakav kontranapad Borca!

Dugo je Terzić vukao loptu, nisu fudbaleri Austrije uspjeli da ga zaustave ni prekršajima, uslijedio je pas za Stojana Vranješa, koji je očajno šutirao i velika prilika za novo vođstvo je propala.

21:50

Šteta za brzo primljen pogodak

Nisu Banjalučani imali sreće, nedugo nakon vođstva primili su gol. Iz prve prave prilike na meču, gosti iz Beča stigli su do pogotka, te se tako ekspresno vratili u meč nakon prvenca Kortesa u crveno-plavom dresu.

21:48

57' - Trostruku izmjenu vrši Marinović

Vinko Marinovič odlučio se za trostruku izmjenu. Mihajlović, Makarić i Blagajić završili su meč, a u igri su Kulašin, Vranješ i Terzić

21:46

53' - GOOOL!!! Na semaforu je 1:1!

Odčina akcija gostiju, ispala je kompletna odbrana Borca, a Gruber pogađa za 1:1.

21:42

50' - GOOOL!!! Vodi Borac!

Kortes je pogodio i anulirao prednost Austrije!

21:22

- POLUVRIJEME -

Borac bolji, ali golova na Gradskom stadionu za sada nema - poluvrijeme 0:0.

21:20

45+4' - Gruber prijeti petom

Posljednji pokušaj u prvom dijelu, Gruber je šutirao petom, ali Ćetković brani.

21:15

45' - Četiri minuta nadoknade

21:12

41' - KVRŽIĆ POGAĐA PREČKU!

Kakav projektil Zorana Kvržića sa 20 metara - prečka se ispriječila, sreća za Austrijance!

21:10

40' - Predragović spasava Borac!

Sada veliki pritisak gostiju iz Beča. Nekoliko puta su šutirali ka golu Ćetkovića, grčevito se Borac branio, a onda je Predragović praktično sa gol-linije izbacio loptu u teren. Ostaje 0:0, ali Austrijanci su sve opasniji.

21:09

39' - Ponovo Ćetković brani

Dobar pokušaj Fišera iz daljine, Ćetković uz malu nesigurnost ipak brani.

21:04

33' - Opomena i sa Kortesa

Slično kao i Fišer, žuti karton zaradio je i fudbaler Borca Kortes. Kolumbijac je neoprezno laktom startovao na protivnika, te se našao u bilježnici švajcarskog arbitra.

21:00

30' - Prinudna izmjena u Austriji

Problemi za goste. Pocman je zamijenio povrijeđenog Ranftla.

20:58

27' - Loš pokušaj Blagaića

Mogao je i morao sada Blagaić bolje. Odlično se izborio za poziciju, prevario svoje čuvare, ali onda veoma loše šutirao i golman Austrije nije imao problema.

20:52

22' - Fudbaleri Austrije oslobodili se pritiska

Sada gosti više prijete. Jukić je bio u prodoru, ali je odbrana Borca pravovremeno intervenisala i fudbaleri Austrije dobili su samo korner. Nakon udarca iz ugla, nisu uspjeli da zaprijete.

20:45

15' - Prijete i gosti

Ranftl je sada pokušao da zaprijeti, nema problema za Ćetkovića.

20:41

11' - Pritisak Borca

Veliki pritisak fudbalera Borca od samog starta. Sada je nakon prekida i ubacivanja iz ugla pokušao Blagaič, koji se očigledno oporavio, ali je šutirao visoko preko gola.

20:39

9' - Žuti karton za kapitena Austrije

Ne želi sudija više da toleriše nepropisne startove gostiju. Kapiten Austrije laktom je nasrnuo na Predragovića, a Šnider mu je pokazao žuti karton.

20:38

Jasna poruka "Lešinara"

20:36

5' - Dvije velike prilike za Borac - ostaje 0:0!

Dvije odlične šanse za Borac, ali nema promjene rezultata.

Otvorila se prvo prilika Šušiću, a zatim i Mihajloviću, međutim mreža Austrije nije se zatresla.

20:34

4' - Marinović poslao Terzića na zagrijavanje

Još nije jasno da li će Blagaić imati snage da nastavi utakmicu, pa je Vinko Marinović poslao Terzića na zagrijavanje.

20:31

1' - Odmah grub start

Već nakon 30-ak sekundi grub prekršaj fudbalera Austrije. Blagaić je stradao, moraće ljekarska ekipa odmah na teren.