Strateg Posušja nakon "iksa" sa šampionom: Biti dva puta u minusu pa se vratiti - to je dokaz karaktera!

posušje zrinjski izjave trenera karačić rendulić Izvor: Facebook/HŠK Posušje

Hercegovački derbi donio je podjelu plijena, Posušje i Zrinjski su remizirali rezultatom 2:2 na stadionu "Mokri Dolac".

Dva puta je šampion BiH bio u prednosti u Posušju, ali je tim Branka Karačića, koji je od kraja prvog poluvremena igrao sa igračem više nakon direktnog crvenog kartona za Tarika Ramića, uspio da se izdigne iz situacije i drugi put u sezoni "otkine" bodove braniocu titule (pobjeda 0:1 u Mostaru, op.a.).

"Sigurno da nije bilo lako igrati nakon neugodnog starta, početka utakmice, gdje je Zrinjski došao apsolutno kardinalnom greškom našeg igrača do vođstva. Međutim, vjerovali smo da, ako ponovimo igru iz velikog broja utakmica, možemo da se vrstimo. Vjerovali smo u svoje sposobnosti, a utakmica je pokazala da moja ekipa ima karakter. Biti dva puta u minusu, pa se vratiti – to pokazuje da su karakterne osobe i da znamo šta treba da radimo u svakom trenutku", rekao je trener Posušja nakon utakmice za TV Arena sport.

Sa druge strane, strateg Zrinjskog Krunoslav Rendulić mišljenja je da je isključenje Ramića odvelo meč u smjeru podjele bodova.

"U prvom poluvremenu smo imali dovoljno šansi da odemo na odmor sa 2-3 razlike, to bi bilo realno. Na kraju, kad napraviš takvu glupost, dobiješ praktično iste sekunde gol, odeš na poluvrijeme sa 2:2, a realno po prikazanom treba da imaš dva razlike ili tri. U drugom poluvremenu je onda teško igrati sa igračem manje, ali dobro. Odigrali smo dobro, u fazi odbrane rekao bih bolje nego u prvom dijelu, Posušje je imalo jednu šansu i jedan šut izvana, osim toga nisu baš zaprijetili. Mi smo odigrali koliko smo moili u ovim okolnolstima i na kraju kad se sve sabere i oduzme, mislim da je neriješeno pošten ishod", rekao je Rendulić.

Poslije ovog remija, Zrinjski je drugoplasirani sa 23 boda, šest manje od Borca, koji ima meč više.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!