Partian je pobijedio i Čukarički, za nastavak trijumfalne serije!

Partizan Čukarički prenos uživo livestream Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

Partizan je pobijedio Čukarički 2:1 u Humskoj i golovima Mateuša Saldanje u 21. minutu i Mihajla Ilića u 96. osvojio još tri boda, za nastavak trijumfalne serije u kojoj je "vezao" čak 13 pobjeda.

"Brđani" su sa druge strane u Humskoj bili nadomak pozitivnog rezultata jer je mladi Igor Miladinović u 83. izjednačio nakon što je predriblao golmana Aleksandra Jovanovića. Ipak, posljednji udarac bio je Partizanov i bio je pobjedonosni.

21:09

Partizan je nepobediv ove jeseni!

Crno-beli su pobedili i 13. put u nizu. Nije ih poremetilo ni to što su u završnici meča primili gol posle čak 680 minuta sačuvane mreže. U poslednjim trenucima meča, Ilić je sačuvao sve bodove na stadionu Partizana i zadržao crno-bele na mirnih šest bodova više od Crvene zvezde.

21:09

Kakva pobeda Partizana!

Mihajlo Ilić vodio je veliku bitku sa napadačem Čukaričkog Sandejem Adetunđijem, dobijao i gubio duele, ali je na kraju on bio pobednik! U gužvi u kaznenom prostoru brđana "sevnula" je njegova bomba i golman Nenad Filipović nije mogao ništa. Eksplozija u Humskoj, gde je i trener Igor Duljaj pretrčao teren i otišao da slavi sa igračima skoro do tunela.

20:59

GOOOOL, PARTIZAN OPET VODI, MIHAJLO ILIĆ U 96. MINUTU!

Zakucao je loptu Partizanov mladi štoper i sigurno doneo pobedu crno-belima! 2:1 je u Humskoj!

Menig imao šansu da "reši" pre gola

Pri rezultatu 1:0 za Partizan, rezervista Kvinsi Menig imao je odličnu priliku, dobio je loptu od Nemanje Nikolića, namestio se na šut na ivici kaznenog prostora, pa šutirao previsoko.

Isto tako - visoko preko gola, šutirao je i Nikola Antić iz "slobodnjaka" u nadoknadi vremena.

20:52

Igraće se pet minuta nadoknade

Partizan napada i ima još nekoliko stotina sekundi. Ogromnu šansu je dobio Nikola Antić, ili Gajas Zahid, sa 17 metara od gola.

20:52

20:51 Miladinović zablistao u Humskoj

Miladinović je izašao posle postignutog gola, a bio je u prvom planu kroz čitavo drugo poluvreme. I nekoliko minuta pre izjednačujućeg gola, on je bio u potencijalnoj šansi, kada je Đorđe Ivanović dobro gađao sa distance, a Miladinović mu je sugerisao da je trebalo da mu doda. Odgovorio mu je stariji saigrač, bivši igrač Partizana, sa autoritetom starijeg igrača, a Miladinović je nekoliko minuta kasnije pokazao talenat i zatresao mrežu Jovanovića.

Na slici - Miladinović u duelu sa Nathoom.

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

20:47

83' ČUKARIČKI IZJEDNAČUJE! IGOR MILADINOVIĆ!

Predriblao je mladi ofanzivni vezista golmana Sašu Jovanovića, sačekao da vidi gde da šutne i pogodio cilj - 1:1!

Partizan posle šest kola prima gol, a ponovo je veliki posao uradio Adetunđi, sada sjajnim pasom u dubinu.

20:32

70' Brutalan faul Šćekića

Na polovini terena rušio je Adetunđija i imao je sreće Crnogorac što je prošao samo sa žutim kartonom, jer je uklizao direktno u zglob ofanzivca "brđana", bez namere da ide na loptu.

20:30

Severina povredio zadnju ložu

20:29

67' Velika šansa za Čukarički - Stanković promašuje

Nikola Stanković šutirao je sa desetak metara od gola crno-belih i promašio sve, dok su se pojedini njegovi saigrači uhvatili za glavu. Imao je Partizan sreće u ovoj situaciji, dok trener Duljaj uvodi Šćekića u igru, da učvrsti odbranu.

20:27

65' Saldanja pada u kaznenom prostoru i dobija žuti karton

U duelu sa Nemanjom Tošićem, napadač Partizana je prelako pao na zemlju i sudija mu je pokazao žuti karton zbog toga.

20:19

57' Ilić opet ispada u odbrani Partizana

Mladi štoper crno-belih izgubio je bitku sa Adetunđijem, Marković nije stigao da reaguje, ali je ipak sve završeno mirno po crno-bele.

20:14

Čukarički živnuo u drugom delu

Posle loše igre Čukaričkog u prvih 45 minuta i Partizanove dominacije, gosti su rešeni da pokažu šta znaju. Nemanja Tošić bio je u prilici u 50. minutu, ali je promašio gol.

19:51

- Poluvreme -

Čukarički je srećno izdržao samo sa jednim primljenim golom, jer je Saldanja imao veliku priliku da u završnici prvog dela duplira prednost-

19:47

43' Veliki promašaj Saldanje!

Bibras Natho izbacio je Saldanju na zicer, Filip mu je pao pred noge, a Brazilac je prebacio golmana, ali i gol. Uhvatio se za glavu, svestan da je ovo trebalo da iskoristi.

19:45

41' Traže penal domaći, ali Vranješ nije igrao rukom

Ipak, Ognjen Vranješ je zbog prigovora sudiji dobio žuti karton

19:36

32' Umalo 2:0 za Partizan!

Ksander Severina je protrčao po desnoj strani, izdržao duel sa Ognjenom Vranješom, a onda je Nenad Filipović bio dobro postavljen da odbrani udarac.

19:28

24' Odmah velika šansa za Čukarički!

Đorđe Ivanović pobegao je mladom Mihajlu Iliću, ušao u kazneni prostor po levoj strani i iz "mrtvog ugla" gađao suprotnu stranu gola, ali levom nogom to nije lako izvesti. Bila je ovo najbolja šansa za Čukarički.

19:26

21' PARTIZAN VODI 1:0, SALDANJA!

Crno-beli su lako i brzo slomili otpor gostiju! Sjajni potezi Gajasa Zahida i gol Mateusa Saldanje, za brzih 1:0, udarcem sa ivice peterca!

19:19

15' Partizan napada!

Bibras Natho šutirao je levom nogom sa leve strane, Nenad Filipović je odbranio, a Mihajlo Ilić pokušao je makazicama, ali nije pogodio okvir gola. Ofanzivni crno-beli od starta.

19:09

Natho, Severina, Saldanja!

Ognjen Vranješ spasava Čukarički i izbija loptu u korner ispred Partizanovog Brazilca. Prva šansa za crno-bele i uzbuđenje pred golom gostiju.

19:02

Jovanović ipak na golu!

Aleksandar Jovanović se oporavio i zauzeo svoje mesto pred stativama!

PARTIZAN: Jovanović, Antić, Belić, Saldanja, Filipović, Ilić. Kanute, Marković, Natho, Severina, Zahid

ČUKARIČKI: Filipović - Adetunđi, Ivanović, Kovač, Kovačević, Miladinović, Ndiaje, Sisoko, Stanković, Tošić, Vranješ

15:56

Na dan meča preminula legenda Partizana

Slavni napadač crno-belih Mustafa Hasanagić preminuo je u Beogradu na dan utakmice crno-belih i Čukaričkog. Večerašnji meč sigurno će zato biti posvećen i velikanu kluba iz Humske i srpskog i jugoslovenskog fudbala.

Mane Bajić, Mustafa Hasanagić i Radoslav Bečejac u avionu na povratku iz Mančestera.
Izvor: MN PRESS - ARHIVA

15:55

Ovako izgleda tabela pred meč

Standings provided by Sofascore

15:54

I "brđani" imaju probleme pred meč

Kapiten Čukaričkog Marko Docić sigurno neće biti u sastavu u Humskoj, što je potvrdio trener Igor Matić.

"Sigurno ćemo biti bez Marka Docića, koji je još uvek prehlađen i povređenog Miladina Stevanovića. Dobra stvar je da su Adžić i Tomović odradili ceo trening, Subotić se vraća posle pauze u Evropi, videćemo za ostale igrače. Drago mi je da se Vukašin Jovanović vratio posle dužeg vremena. Već smo mnogo puta pričali o njegovim ljudskim i fudbalskim kvalitetima. Ali, moramo da budemo oprezni sa povratkom, devet meseci nije igrao fudbal, a opet, vratio se protiv ovako kvalitetenog tima. Polako sa Jovanovićem, od njega očekujemo da od priprema bude sto odsto spreman. Sada idemo korak po korak, samo njegovo prisustvo na terenu je od ogromnog značaja", rekao je mladi trener.

Izvor: MN Pess

15:53

Čukarički u Humskoj posle Fiorentine

Čukarički je u četvrtak odigrao veoma dobar meč protiv Fiorentine na stadionu Dubočice u Leskovcu i ipak je doživeo minimalni poraz od Italijana, 0:1.

15:51

Najveći problem Partizana - ko će da brani?

Prva "jedinica" Partizana, sjajni Aleksandar Jovanović, zbog visoke temperature u subotu nije trenirao, njegova rezerva Nemanja Stevanović nema pravo nastupa zbog isključenja, a trener Duljaj nije mogao da računa ni na omladinca Vanju Radulaškog, koji je takođe imao temperaturu. "Ko će uopšte da brani?", zapitao je Duljaj na konferenciji pred meč.

15:50

Dobro došli u tekstualni prenos

Utakmica Partizan - Čukarički biće odigrana od 19 časova u Humskoj. Crno-beli je dočekuju nakon 12 uzastopnih pobeda u Superligi i nakon šest kola Superlige u kojima nisu primili ni gol. Zato se ne postavlja pitanje ko je favorit.