Tjeri Anri stao u odbranu Irfana Peljte

Autor Haris Krhalić

Anri i Anćeloti smatraju da je Peljto bio u pravu dok trener Lajpciga misli drugačije.

tjeri anri Izvor: Shutterstock

Liga šampiona nastavljena je sinoćnjim mečevima šesnaestine finala, u kojima nije bilo iznenađenja, jer je Real Madrid pobijedio Lajpcig 1:0 u gostima golom Brahima Dijaza u 48. minutu, a Mančester siti je savladao Kopenhagen 3:1, takođe u gostima.

Mnogo prašine diglo se nakon meča u Njemačkoj, a sve zbog odluke bh. sudije Irfana Peljte da poništi pogodak domaćeg tima iz drugog minuta utakmice. Strelac je bio slovenački biser Benjamin Šeško, ali je Peljto procijenio da je prije pogotka Benjamin Henriks uticao na golmana gostiju Andreja Lunina.

Odluku Peljte kao gost komentator na CBS Sportu komentarisao je i Tjeri Anri.

"Gledajući utakmicu, mislio sam da je to bio gol... Ali kad pažljivo pogledate, kad lopta ide ka udarcu Šlagera, možete vidjeti Benjamina Henriksa na putu golmana. Ne mislim da bi Lunin stigao do Šeska da postigne gol, ali ako ste u ofsajdu i stojite na putu golmana, biće ofsajd", prokomentarisao je Anri.

Bh. sudija je nakon konsultacija sa VAR sobom ostao pri prvobitnoj odluci i ponišitio pogodak.

Sličnog je mišljena bio i Karlo Anćeloti koji je pohvalio odluku Peljte dok trener Lajpciga Marko Rouz smatra kako je bh. sudija pogriješio te da je pogodak trebao biti priznat.

"Možda je bio malo nervozan jer mu je ovo prvi put da sudi na ovom nivou... Kada bi ponovo pogledao ovu situaciju, priznao bi da je napravio pogrešku", rekao je on.

Inače, ovo je bila prva utakmica u nokaut fazi elitnog takmičenja za arbitra iz BiH, kojem su pomoćnici bili Senad Ibrišimbegović i Davor Beljo, dok je četvrti sudija bio Miloš Gigović.