Borac je uz dva gola Jove Lukića savladao Tuzlu siti u prvom kolu proljećnog dijela sezone.

Borac Tuzla siti uživo prenos  Izvor: Slaven Petković - Mondo

Borac je na startu proljećnog dijela sezone trijumfovao nad Tuzla sitijem i odmakao Zrinjskom u borbi za titulu na razliku od devet bodova!

BORAC – TUZLA SITI 2:1 (1:0)
/Lukić 24, 53 – Mehanović 83/

Junak crveno-plavih bio je dvostruki strijelac Jovo Lukić, koji je mrežu iza leđa golmana gostiju Eldinu Loliću pogađao u 24. i 53. minutu, što je na kraju bilo dovoljno za veoma važan trijumf koji je Banjalučane učvrstio na liderskoj poziciji.

Mogao je napadač Banjalučana i do het-trika, ali ga je u jednoj situaciji spriječio golman gostujućeg sastava, kojeg je u jednoj situaciji, tokom drugog poluvremena, pogledala i sreća, s obzirom na to da je Vasilije Terzić pogodio prečku.

Tresao se okvir gola i na drugoj strani, Mirzad Mehanović je pogodio stativu, a nedugo nakon tog trenutka dodao je svoje ime na listu strijelaca.

Kapiten Borca Srđan Grahovac je napravio kardinalnu grešku u želji da vrati loptu prema svom golmanu, a Mehanović je prikrao i vratio dramu na Gradski stadion.

Od tog trenutka, pa do kraja meča, preostalo je još 7-8 minuta, u kojima je Borac uspio da sačuva mrežu i stečeni kapital i materijalizuje jučerašnji remi Zrinjskog sa Željezničarom na Grbavici (0:0).

Tok utakmice pogledajte klikom na karticu RAZVOJ DOGAĐAJA.

BORAC: Milošević, Ćelić, Grahovac, Erera Kardona, Vuković (od 76. Jurilj), Lukić (od 83. Makarić), Kvržić, Kulašin (od 71. Hrelja), Terzić (od 76. Vranješ), Šušić, Nišić (od 83. Fićović). Trener: Vinko Marinović.

TUZLA SITI: Lolić, Nikić, Bihorac, Delimeđac, Nukić (od 80. Ordagić), Hadžić (od 46. Osmić), Mehanović, Pantelić, Ćosić, Mašović (od 80. Jašaragić), Sušić (od 80. Garčević). Trener: Slavko Petrović.

19:20

Borac na plus 9!

Evo kako trenutno izgleda tabela:

Standings provided by Sofascore

19:19

Kraj

Završen je meč na Gradskom staidonu, Borac je savladao Tuzlu siti rezultatom 2:1 i odmakao Zrinjskom u borbi za titulu na devet bodova!

19:17

90+1' - Makarić pored gola!

Odigrao je sada Jurilj prizeman centaršut sa lijeve strane, šutirao je Makarić, ali tik pored stative.

19:16

Igraće se dvije minute nadoknade

19:14

88' - Nikić pored gola!

Opasno prijeti Tuzla siti u ovim minutima!

Poslije jednog kornera, Nikić je prvo promašio loptu, uspio da je zahvati iz drugog, ali je šutirao pored stative.

19:13

19:10

83' - GOOOOL!

2:1, smanjuju Tuzlaci!

Poslije jednog centaršuta Tuzla sitija, lopta je stigla do Grahovca koji je htio da je vrati prema golmanu Miloševiću, ali se prikrao Mehanović i pogodio za 2:1.

Biće ipak drame na Gradskom!

19:09

83' - Marinović pravi dvije izmjene

Iz igre su izašli Nišić i dvostruki strijelac Lukić, a na terenu su Fićović i Makarić.

19:08

82' - Stativa za Tuzlake!

Odličan šut Mehanovića iz okreta sa 19-20 metara od gola, ali je pogodio stativu!

19:07

80' - Tri promjene u tuzlanskom timu

Igru su napustili Sušić, Mašović i Ordagić, na terenu su Garčević, Jašaragić i Nukić.

19:04

19:02

76' - Dupla promjena u Borcu

Vranješ mijenja Terzića, a Jurilj Vukovića.

18:59

72' - Terzić pogađa prečku!

Odlično je sada šutirao Terzić, ali je uzdrmao prečku gostujućeg gola!

18:57

71' - Hrelja mijenja Kulašina

Prva izmjena koju je napravio Vinko Marinović na ovom meču.

18:54

67' - Zamalo het-trik Lukića!

Mogao je sada da se proslavi Lukić, da postigne het-trik!

Pobjegao je svima nakon jedne dubinske lopte, krenuo ka golu, ali je čuvar mreže Tuzlaka u posljednji čas uspio da uđe u taj šut.

Odmah potom, prvi žuti karton na meču za Borac, dobija ga Nišić.

18:52

66' - Gužva pred golom Borca!

Bilo je sada veoma opasno pred crveno-plavim golom!

Veliki posao je na desnoj strani odradio Mehanović, odigrao u sredinu gdje se našao Mašović, ali ovaj nije uspio da poentira i smanji prrednost Banjalučana.

18:49

62' - Ćelić je neprecizan

Našao se Ćelić visoko na protivničkoj polovini, odlučio se na jedan dalekometni udarac, ali nije bio precizan.

18:42

18:40

53' - GOOOOOOL!

Drugi gol Borca, ponovo Lukić!

Vuković je prošao po lijevoj strani, prebacio loptu na suprotnu stativu gdje ju je primio Kvržić koji ju je samo proslijedio do Lukića. Ovaj iz neposredne blizine udvostručuje prednost crveno-plavih!

18:37

51' - Erera pored gola

Slabo je sada šutirao Kolumbijac sa vrhs kaznenog prostora.

18:36

49' - Prvi žuti karton na utakmici

Dobio ga je Mirza Delimeđac zbog faula nad Sebastijanom Ererom.

18:31

46' - Nastavljen je meč

Počelo je drugo poluvrijeme u Banjaluci.

U taboru Tuzlaka jedna izmjena - umjesto Hadžića, na terenu je Osmić.

18:23

18:16

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta u Banjaluci, Borac vodi 1:0 golom Jove Lukića iz 24. minuta.

18:16

45' - Izblokiran Vuković!

Dobio je mladi krilni napadač Borca loptu na desnoj strani, ali je to dobro pratio Nukić i izblokirao ga, poslavši loptu u korner.

18:10

40' - Lolić brani udarac Kvržića!

Novi opasan napad crveno-plavih!

Stigao je Lukić jednu loptu na lijevoj strani, poslao na suprotnu stativu gdje je stigla do Kvržića, a udarac Borčevog desnog beka brani golman Lolić.

18:07

37' - Loš ubačaj Nukića

Centrirao je Nukić sa desne strane, ali veoma loše, ne pronašavši nikoga na suprotnoj stativi.

18:02

18:01

31' - Lukić!

Moglo je sada da bude 2:0 za Borac!

Protutnjao je Kulašin po desnoj strani, lako prošao pored Ćosića, ubacio loptu u sredinu, a Lukić iz neposredne blizine šutira preko prečke.

17:55

24' - GOOOOOOL!

Borac vodi protiv Tuzla sitija, strijelac je Jovo Lukić!

Slobodan udarac je sa lijeve strane izveo Vasilije Terzić, a Lukić glavom matirao Eldina Lolića.

17:47

16' - Sam je ostao Ćosić

Izveli su sada Tuzlaci korner sa desne strane, sam je na suprotnoj stativi loptu glavom zahvatio bivši član Borca Đorđe Ćosić, a golman crveno-plavih Marko Milošević uz pomoć stative odbranio taj udarac.

Ipak, dosuđen je faul u napadu u ranijoj fazi tog ataka gostiju.

17:43

14' - Pantelić!

Prijete Tuzlaci prvi put na utakmici, poslije jednog kontranapada je sa desne strane šutirao Pantelić, sa 18-19 metara od gola, ali preko prečke.

17:39

10' - Kulašin pored gola!

Poslije udarca iz ugla, lopta je stigla do Kvržića na desnoj strani čiji je udarac izblokiran, a potom Kulašin šutira daleko od gola.

17:38

9' - Već četvrti korner za Borac

Crveno-plavi su agilniji na startu utakmice, izvode već četvrti udarac iz ugla na meču.

17:35

5' - Slab udarac Kvržića

Terzić je izveo korner sa lijeve strane, Kvržić je zahvatio loptu glavom, ali nije bilo opasnosti po gol Tuzlaka.

17:33

17:30

1' - Počela je utakmica!