Spektakl pored "Kuće starog šumara!" Sedam golova u borbi za opstanak, sve teža situacija za tim Nenada Bjelice!

Sjajan meč su odigrali Union Berlin i Bohum!

Bundesliga Bohum pobijedio Union Berlin Izvor: Michael Taeger / imago sportfotodienst / Profimedia

Spektakularan meč odigrali su Union Berlin i Bohum u borbi za opstanak u Bundesligi!

Viđeno je sedam golova na stadionu pored Kuće starog šumara, a nakon fudbalske "ljepotice", radovao se gostujući tim!

UNION BERLIN – BOHUM 3:4

Tim čiji je član nekadašnji prvotimac Partizana Takuma Asano je dva kola prije kraja odmakao od timova u zoni ispadanja, pa sada ima 33 boda, šest više od Majnca, koji je na 16. poziciji koja vodi u baraž, s tim što Majnc tek treba da odigra svoj meč 32. kola protiv Hajdenhajma (19.30).

Sa druge strane, ekipa koju predvodi nekadašnji strateg Osijeka i Dinama Nenad Bjelica nastavila je sa veoma lošim rezultatima u posljednjih nekoliko nedjelja. Posljednja pobjeda upisana je 16. marta protiv Verdera (2:1), da bi nakon toga Unionisti nanizali šest utakmica bez slasti pobjede (dva remija i četiri poraza).

Sigurno bi Union Berlin najradije zaboravio prvih 45 minuta današnjeg duela, poslije kojih je bilo 0:3 na semaforu! U intervalu od 16. do 37. minuta se tri puta tresla mreža domaćih (Maksimilijan Vitek 2 i Kevin Šloterbek), ali se Union Berlin u drugom dijelu za samo četiri minuta vratio u život!

Pogađali su Jorb Vertesen (59.) i Kris Bedija (63.), ali je samo sedam minuta kasnije golom za 2:4 Filip Hofman "smirio" domaće navijače, čiji su puleni do kraja uspjeli samo da ponovo vrate dramu, pogotkom Benedika Holerbaha (74. minut).

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!