Širokobriježani neće po dobrom pamtiti povratak na Pecaru: Velež bez mnogo muke do sva tri boda

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Veleža su u gostima savladali Široki Brijeg rezultatom 0:2.

pecara Izvor: Promo/NK Široki Brijeg

Nakon deset mjeseci, fudbal se vratio na Pecaru! Ipak, domaći fudbaleri neće po dobrom pamtiti povratak na svoj teren, s obzirom da su u okviru trećeg kola Premijer lige BiH doživjeli poraz od Veleža rezultatom 0:2. Bila je to prva pobjeda za „rođene“ na Pecari nakon pune tri godine te prva pobjeda u novoj sezoni.

ŠIROKI BRIJEG – VELEŽ 0:2 (0:1)
/Bagarić 9 ag, Mlinarić 54/

„Rođeni“ odlično otvaraju utakmicu, a do gola stižu već u devetom minutu. Nakon ubačaja Oreča lopta pogađa Bagarića i vara domaćeg golmana Tomića te završava u mreži – 0:1

Nastavili su gosti iz Mostara da prijete golu Širokog Brijega, a u 23. minutu stativa spašava domaći tim nakon udarca Lauša.

Imao je i Široki Brijeg svoje prilike u prvom dijelu, najprije je u 28. minutu sa velike udaljenosti pokušao Prusina, ali lopta ide pravo u golmana Hadžikića.

Nekoliko minuta kasnije, pokušao je i Kpan sa nekih 20-ak metara, ali i ovog puta brani golman Veleža. Bila je to ujedno i najbolja prilika za domaći tim u prvom poluvremenu.

Na samom otvaranju drugog dijela Velež je mogao do novog gola. Odličnu priliku nije iskoristio Mlinarić čiji udarac glavom odlazi pored gola. Za svoj promašaj Mlinarić se iskupio tri minuta kasnije, kada je nakon udarca Lohana i odbrane Tomića pospremio odbijenu loptu u mrežu domaćeg tima - 0:2

Pogodak se provjeravao zbog potencijalnog ofsajda, ali je na kraju sve bilo „čisto“.

Uslijedio je period igre u kojem nismo vidjeli mnogo, da bi „monotoniju“ prekinuo Ćavar u 82. minutu pokušajem sa distance. Međutim i ovog puta na pravom mjestu bio je Hadžikić.

Širokobriježani će u narednom kolu gostovati kod ekipe Igmana, dok će Velež put Bijeljine gdje će ih čekati Radnik.

Široki Brijeg: Tomić, Pranjić, Prusina, Senić, Kožulj, Bagarić, Kpan, Iličić, Musa, Ćavar, Stanić.

Velež: Hadžikić, Oreč, D. Halilović, Hrkać, Mlinarić, Lohan, Šturm, Vehavović, Mehremić, Milak, Lauš.