Ferencvaroš Borac uživo prenos livestream Liga Evrope

Odličan rezultat Banjalučana na gostovanju Ferencvarošu u prvom meču plej-ofa Lige Evrope.

Ferencvaroš Borac uživo prenos livestream Liga Evrope Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Borac slavi Filipa Manojlovića!

Golman "crveno-plavih" imao je nekoliko fenomenalnih intervencija u prvom duelu plej-ofa Lige Evrope protiv Ferencvaroša, potpuno "zaključao" svoju mrežu, pa je duel u Budimpešti okončan bez golova.

Odluka će tako pasti za sedam dana, na Gradskom stadionu u Banjaluci, koji će, bez sumnje, biti krcat i, nadamo se, prisustvovati istorijskom rezultatu.

FERENCVAROŠ - BORAC 0:0

Ipak, nepravedno bi bilo ne pomenuti i ostale fudbalere banjalučkog tima, koji su odigrali 90 i kusur sjajnih minuta u Mađarskoj. Granitna odbrana Borca nije dopustila mnogo prilika rivalu, a akcije koje nisu uspjeli da zaustave, "pokrio" je sjajni Filipović.

Imali su i Banjalučani svoje šanse. Prijetili su nekoliko puta, Stefan Savić opasno je zaprijetio u finišu prvog poluvremena, Jovo Lukić dobijao je duele na protivničkoj polovini, ali na kraju ipak nije bilo golova.

Sve u svemu, tim Mladena Žižovića pružio je izuzetno dobru partiju protiv favorizovanog mađarskog velikana, pa u Banjaluku donosi aktivan rezultat.

Revanš meč na Gradskom stadionu u Banjaluci zakazan je za 29. avgust od 21 čas.

Podsjetimo, ukoliko eliminiše Ferencvaroš, Borac će igrati u Ligi Evrope, dok u slučaju poraza evropsku jesen nastavlja u Konferencijskoj ligi.

• FERENCVAROŠ: Dibus, Makrekis, Sise, Knester, Ramirez (69. Ćivić), Abu Fani (60. Maiga), Romens, Zakarijasen (82. Kadi), Ben Romdane (60. Misiđan), Traore, Varga (60. Pešić). Trener: Paskal Jansen.
  • BORAC: Manojlović, Kvržić, Majers, Karolina, Vukčević, Grahovac, Skorup (74. Pihler), Kulašin (78. Hrelja), Savić, Srećković (62. Čavić), Lukić (78. Hasukić). Trener: Mladen Žižović.

Ekipa MONDO portala ispratila je uživo meč u Budimpešti, a detalje utakmice potražite klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

22:53

KRAJ

22:53

90+5' - MANOJLOVIĆ!

Još jedna izvanredna intervencija Manojlovića. Golman Borca sačuvao je svoju mrežu i nakon šuta Kadija. Ostalo je 0:0!

22:49

90+1' - Pet minuta nadoknade

22:48

90' - Šansa za Borac!

Brz kontranapad Borca, mogao je Karolina da uposli Čavića, ali je odlučio da akciju završi sam i njegov šut je izblokiran.

22:42

85' - Sam finiš susreta

Ulazimo u samu završnicu susreta u Budimpešti, golova i dalje nema.

22:40

82' - Nova promjena

Zakarijasen je završio meč, na terenu je Kadi.

22:36

79' - Lukić ne može

Izašao je iz igre Lukić, a mijenja ga Hasukić. U igri je i Hrelja, koji je zamijenio Kulašina.

22:36

78' - Zapisan i Kvržić

Nije Krvržić stigao da zaustavi Misiđana, pa je morao da napravi faul. Za novi žuti karton.

22:34

76' - Problemi za Borac

Čini se da Lukić ima problema sa mišićem. Veoma dobar meč odigrao je napadač Borca, ali čini se da će morati prije ostalih u svlačionicu.

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

22:32

74' - Nova izmjena u Borcu

Skorup je završio meč, ušao je Pihler.

22:31

74' - Karton i za Grahovca

Grub start Grahovca, za novi žuti karton.

22:27

69' - Nova izmjena, ušao i Ćivić

Ćivić je u igri. Zamijenio je Ramireza na mjestu lijevog beka.

22:24

66' - Zakarijasen neprecizan

Dobra šansa za Mađare. Zakarijasen je solidno šutirao, lopta zamalo odlazi pored gola.

22:20

62' - Čavić mijenja Srećkovića

Prva izmjena i u Borcu. Čavić je ušao umjesto Srećkovića.

22:18

60' - Trostruka izmjena kod Mađara

Varga, Ben Ramdane i Abu Fani su završili meč, a u igri su Pešić, Maiga i Misiđan.

22:15

56' - Nova intervencija Manojlovića!

Sjajan je večeras golman Borca. Manojlović je još jednom fenomenalno intervenisao, i to nakon šuta Bena Romdanea.

22:09

51' - Petorica fudbalera Borca na zagrijavanju

Mladen Žižović poslao je na zagrijavanje Pihlera, Hrelju, Čavića, Vranješa i Hasukića.

22:03

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

21:48

- poluvrijeme -

Nema golova na "Grupama Areni" nakon prvih 45 minuta. Borac sjajan u defanzivi, a imao je i nekoliko dobrih prilika. Za sada 0:0.

21:47

45+1' - Manojlović sjajan!

Raspoložen je golman Borca večeras. Sada je Varga zaprijetio, bio je to odličan pokušaj, međutim Manojlović je opet fenomenalno intervenisao i poslao loptu u korner.

21:44

44' - Velika prilika za Borac!

Imao je sada Savić priliku da donese vođstvo Borcu, sjajno je šutirao nakon prodora, ali Dibus odličnom paradom čuva svoju mrežu. Ostaje 0:0.

21:44

43' - Nezgodan centaršut Kulašina

Prošao je sada Kulašin po desnoj strani, uspio da centrira, bila je to nezgodna lopta u peterac Ferencvaroša, ali niko od njegovih saigrača nije uspio da isprati akciju i prilika da se učini nešto više je propala.

21:37

37' - Drži se Borac

Desetak minuta do kraja poluvremena, i dalje je 0:0.

21:30

29' - Traore prijeti

Dobar solo prodor i šut Traore, srećom po Banjalučane lopta odlazi preko prečke.

21:26

26' - Sjajna odbrana Manojlovića!

Odličan pokušaj Knestera glavom, ali još bolja odbrana Manojlovića. Prva velika prilika na utakmici, ali istakao se golman Borca.

21:25

22' - Karolina "požutio"

Karolina je prvi igrač na večerašnjoj utakmici sa žutim kartonom.

21:19

18' - Banjalučani pariraju rivalu

Prošlo je uvodnih 15-ak minuta meča, a fudbaleri Borca poprilično dobro stoje na terenu. Očekivao se napad Mađara na samom startu susreta, ali je on izostao. "Crveno-plavi" u potpunosti pariraju domaćinu i za sada ih drže daleko od svog gola.

21:15

14' - Pokušaj Lukića

Zagradio se Lukić dobro, izdržao pritisak protivničkih igrača, ali je na kraju loše šutirao. Nije bilo opasnosti po gol domaćih.

21:13

10' - Ispitivanje snaga

Prošlo je desetak minuta, za sada nema prilika. Gledamo obostrano otvorenu igru, za sada je u toku ispitivanje snaga, a vidjećemo koja ekipa će prva zaprijetiti.

21:00

1' - Počeo je meč u Budimpešti

20:53

Orao dočekuje fudbalere

Fudbalski klub Ferencvaroš ima jednu od najimpresivnijih tradicija u evropskom fudbalu - njihova maskota je orao koji leti iznad stadiona prije svake domaće utakmice. Pred start svakog meča, navijači s nestrpljenjem iščekuju trenutak kada orao, simbol snage i slobode, raširi svoja krila i uzleti iznad terena.

Ispred stadiona "Grupama Arena" nalazi se velika statua orla.

Ovaj spektakularni trenutak postao je simbol borbenog duha Ferencvaroša i dodatno inspiriše ekipu i navijače da se bore za pobjedu. Let orla prije utakmice je nešto što svaki posjetilac stadiona pamti kao poseban dio atmosfere koja okružuje klub, a tako je i večeras protiv Borca.

Inače, jedan od nadimaka fudbalera Ferencvaroša je i "zeleni orlovi".

20:33

Podrška za Borac

"Crveno-plavi" imaće vjetar u leđa sa tribina "Grupama Arene". Pogledajte fotografije "Lešinara", najvaternijih pristalica Borca, koji su stigli u glavni grad Mađarske.