Juventusu derbi Italije, Torino slavi

Juventus golovima Bonućija i Morate iz penala savladao Inter u Derbiju Italije odigranom u Torinu.

Poslije dva vezana remija, onog protiv Bolonje u Seriji a i Bajerna u Ligi šampiona, Juventus se vratio na pobjednički kolosjek.

“Stara dama” savladala je Inter rezultatom u derbiju 27. kola Serije A i napravila još jedan korak ka osvajanju Skudeta.

Na Juventus Arenu u Torinu u nedjelju uveče stigao je Inter, ali bez bilo kakvih ambicija i poraz je bio neizbježan.

Trener neroazura Roberto Manćini izveo je potpuno defanzivni sastav, sa tri štopera, dva bočna igrača i čak tri zadnja vezna! Da je i od Helenia Herere, nekadašnjeg trenera Intera i izumitelja “katenaća” koji je svojim igračima prije svakog meča govorio da imaju bod u ruci kada izađu na teren, mnogo je!

Ovakva taktika isplatila se Interu u prvih 45 minuta, jer njegova odbrana nije kapitulirala, prije svega zahvaljujući Samiru Handanoviću koji je već u petom minutu odbranio dobar pokušaj Ernanesa.

Dobru priliku imali su i Dibala i Mandžukić nešto kasnije, ali nisu uspjeli da zatresu mrežu.

Publika u Torinu koja je priredila odličan ambijent za igru, nije vidjela golove u prvom poluvremenu, ali već na samom startu drugog dijela, taj defanzivni bedem Intera je probijen.

Poslije slobodnog udarca se desne strane Di Ambrozio je katastrofalno reagovao glavom, a poklon loptu Bonući je volejčinom poslao u mrežu nemoćnog Handanovića.

Gol Bonući Juventus - Inter 1:0

Juventus je čuvao prednost u nastavku, a nova uzbuđenja viđena su u posljednjih desetak minuta. Paolo Dibala je prepustio svoje mjesto Alvaru Morati poslije trećeg nastupa bez postuignutog gola, što mu je najduži niz ove sezone, a španski napadač u 84. minutu riješio je pitanje pobjednika.

Štoper Miranda oborio je Moratu u šesnaestercu, a nekadašnji igrač Real Madrida sam je realizovao je jedanaesterac za vođstvo 2:0.

Juventus Inter 2:0

Inter je živnuo tek u finišu, ili bolje rečeno ulaskom Adema Ljajića u igru, a najbolju priliku imao je u 89. minutu kada je Đanluiđi Bufon odličnom intervencijom odbranio pokušaj Edera.

Juventus je pobjedom odmakao na četiri boda Napoliju koji u ponedjeljak uveče gostuje u Firenci.

Inter i Juventus već za četiri dana igraće svoj sljedeći duel u Kupu italije, u kojem će tim iz Milana pokušati da nadoknadi minus od tri gola iz prvog meča.