Prva pobeda Borca od avgusta, Mladost odolela

Pobede Rada, Voždovca i Borca. Bačka i Mladost uzeli bod u gostima.

Superliga Srbije 20. kolo Izvor: MN PRESS

Pet mečeva u Superligi i samo pet golova.

Još od 20. avgusta i trijumfa nad Novim Pazarom (2:1) navijači iz Čačka čekali su pobedu  svojih ljubimaca. I konačno su dočekali da njihov tim uzme "čitav plen" – u 20. kolu Superlige protiv Radnika.

Pogodak Milana Marčića, nekadašnjeg omladinca Crvene zvezde koji je potom pokušao da se oproba u Portugalu, u 40. minutu doneo je pobedu "zebrama" i kratkoročan beg za dna tabele, odnosno, poravnanje, u bodovima, sa Novim Pazarom.

Novopazarci su skorije slavili, ali nastavljaju sa porazima. Novi su zabeležili od Rada (2:0), a pogotke za "građevinare" postigli su Lutovac i Denić u prvom poluvremenu.

Dva gola viđena su i u meču Metalca i Voždovca, oba u mreži domaćina, pošto su Lukić u 10. i Stojanović u 67. doneli pobedu Beograđanima u Gornjem Milanovcu.

Pogodaka nije bilo u duelima Spartak – Bačka i Napredak – Mladost, ali jeste crvenih kartona.

Klisura je isključen u "vojvođanskom derbiju", ali Spartak dosuđeni jedanaesterac nije pretvorio u pogodak. U duelu četvrte i pete ekipe Superlige nije bilo pobednika, a bliži pogotku bio je tim iz Kruševca pošto je Mladost ostala bez isključenog Pejovića (74. minut) i Miloševića (90. minut).