Sneg, tuča, sedam golova - kakav derbi u Kijevu!

Dinamo Kijev i Šahtjor odigrali su utakmicu za pamćenje!

Na hladnoću niko nije obraćao pažnju - dešavanja na terenu Olimpijskog stadiona u Kijevu zagrejala su svakog ko je bio na tribinama, na minus sedam stepeni Celzijusa.

Dinamo Kijev i Šahtjor odigrali su derbi koji će se prepričavati, pokazali borbu za nezaborav i pružili navijačima definitivno jedan od mečeva sezone - u čitavoj Evropi!

Gosti iz Donjecka, ratom preseljeni u Ljvov, osvojili su sva tri boda, iako su postigli samo dva ukupno sedam golova.

DINAMO - ŠAHTJOR 3:4 (2:1)

Golom Žuniora Moraesa, domaćin je poveo već u 1. minutu, a već u trećem na semaforu je pisalo 1:1. Rezultat je ekspresno poravnao iskusni štoper domaćih Jevgenij Hačeridi, prvim od svoja DVA autogola!

Vezista Sergej Ribalka ponovo je u 30. minutu golom iz "slobodnjaka" sa oko 18 metara doveo domaćina u vođstvo, uoči odmora koji je bio uvod u "holivudski" nastavak meča.

Teško je i nabrojati šta se sve i kako događalo na terenu!

U 50. minutu, Fred je pogodio na asistenciju Darija Srne za 2:2.

U 58. minutu, Fakundo Fereira preokrenuo je posle brze kontre rezultat na 2:3, a samo stotinak sekundi kasnije strelac Moraes dobio je crveni karton, zbog udarca defanzivca gostiju Jaroslava Rakickija laktom, bez lopte
.

Bilo je to prvo isključenje za Dinamo, a pogledajte čime je izazvano:

...

Dok se bližio kraj meča rasla je i tenzija (a temperatura padala), pod kojom je Hačeridi poklekao i u 88. minutu, postavivši drugim autogolom nedostižnih 2:4.

Dinamo je brzo odgovorio, pogotkom Artjoma Besedina smanjio na konačnih 3:4 i potom ostao bez još jednog igrača - isključenog Sergeja Ribalke.

Trijumfom na klizavom terenu i u jako teškim uslovima, Šahtjor je ostvario jednu od najslađih pobeda u ovom, velikom rivalstvu protiv kijevskog velikana.  "Uradi" su ovim bodovima povećali svoje vođstvo na čelu tabele, gde se sada nalaze sa 50 poena.

Drugoplasirani Dinamo, aktuelni šampion, zaostaje posle 18 kola velikih 13 bodova za liderom.

Pogledajte sve golove ovog sjajnog meča!