BUNDES: Golovi, crveni karton, stativa i kazna…

…najkraći je opis duela između Hofenhajma i Borusije Dortmund na Rajn-Neker Areni koji je završen remijem 2:2.

U premijernom meču 15. kola Bundeslige Hofenhajm nije uspio da savlada brojčano slabiju Borusiju Dortmund, ali jeste nastavio niz nepobjedivosti na svom terenu.

Na drugoj strani Borusija nije uspjela da pobjedom preskoči upravo Hofenhajm i bar do sutra zauzme treće mjesto na tabeli, ali jeste izbjegla poraz iako je cijelo drugo poluvrijeme igrala sa igračem manje.

HOFENHAJM – BORUSIJA DORTMUND 2:2 (2:1)

Dva puta ekipa najmlađeg trenera u istoriji Bundeslige, Julijana Nagelsmana, je vodila, ali su „milioneri“ oba puta stizali.

Loše postavljanje odbrane i katastrofalna reakcija Romana Vajdenfelera koštali su Borusiju primljenog pogotka već u trećem minutu, ali je gol Uta anulirao Mario Gece samo osam minuta kasnije.

Hofenhajm je ponovo došao u vođstvo u 20. minutu, kada je Vagner samo okrznuo loptu poslije pokušaja Hubnera što je bilo dovoljno da lopta prevari Vajdenfelera.

Domaći nisu uspjeli da uprkos inicijativi povećaju vođstvo u prvom poluvremenu, ali su stigli do brojčane prednosti na terenu.

Marko Rojs u 42. minutu zaustavio je kontranapad protivnika prekršajem i zaradio drugi žuti karton pa je morao prije vremena u svlačionicu.  Interesantno, bio je to njegov prvi crveni karton u karijeri!

Najbolju priliku da riješi pitanje pobjednika Hofenhajm je imao u 48. minutu, ali je umjesto 3:1 semafor pokazao 2:2.

Sandro Vagner pogodio je stativu, a samo desetak sekundi kasnije Obamejang je poslije asistencije neumornog Dembelea izjednačio, i to svojim 100. golom u Bundesligi!

Gabonac je postigao svoj 16. gol u 15 mečeva ove sezone u Bundesligi. To se samo još jednom desilo u istoriji Bundeslige – prošle godine i pogađate, bio je to Obamejang.

Hofenhajm je u finišu meča promašio dve odlične prilike. Prvo je Toljanu poslije odličnog prodora pobjegla lopta i Vajdenfeler je stigao da interveniše, da bi rezervista Kramarić nešto kasnije neometan sa desetak metara šutirao pravo u golmana Borusije.

Hofenhajm sada dijeli treće mjesto sa Hertom, dok je Borusija, kao i Ajntraht koji ima utakmicu manje.