Inijestina teledirigovana lopta i Mesijevi slalomi

Barselona je vladar Barselone, ako je iko sumnjao.

Dueli Barselone i Espanjola nemaju težinu kao većina drugih gradskih derbija, ali i pored toga, igrači u plavo-belim dresovima uvek posebno "naoštreni" ulaze u te duele. Moraće, ipak, još da čekaju na neku novu pobedu nad favorizovanim rivalom...

U 16. kolu Primere, Barselona je na Kamp Nou lako savladala Espanjol 4:1 (1:0), golovima Luisa Suareza (18. i 67. minut), Đordija Albe (68) i Lionela Mesija (90). Utešni pogodak za goste dao je štoper Havi Lopez u 79. minutu, kada je odlično istrčao kontranapad i snažnim udarcem "zakucao" loptu iza leđa Mark-Andrea ter Štegena.

Što se tiče pogodaka Barselone, teško je reći koji je najlepši.

Prvo je Maskerano presekao napad protivničkog tima, dodao loptu do Inijeste, a on poslao fantastično dugačko dodavanje ka Luisu Suarezu, koji je posle odličnog prijema, rutinski savladao golmana Espanjola na pozajmici iz Milana, inače bivšeg čuvara mreže Real Madrida - Dijega Lopeza.

Iskusni čuvar mreže morao je u 53. minutu da napusti igru zbog povrede (rasekao koleno), ali pitanje je da li bi i on mogao da spreči golove koje je primio njegov zamenik, Roberto Himenez.

U 67. minutu Inijesta i Lionel Mesi su napravili "ringišpil" odbrani Espanjola, ali je Suarez bio strelac posle odbijene lopte na šut Mesija. Samo minut kasnije, Argentinac je "provozao" još jedan slalom kroz odbranu rivala, doturio loptu do Đordija Albe, a on precizno šutirao iskosa sa leve strane.

I na kraju, poslastica! Brz prodor Mesija po desnoj strani, prelep dupli pas sa Suarezom i onda lopta "kroz noge" Himenezu.

Barselona se ovom pobedom vratila na drugo mesto, sa tri boda manje od Real Madrida, a jednim više od Sevilja, s tim da Madriđani imaju utakmicu manje.

Espanjol je ostao na devetom mestu, ali će ga Selta prestići ako u ponedeljak savlada Atletik Bilbao u gostima.