Liverpul silan pred veliki derbi

Stouk poveo na Enfildu, ali ispraćen sa četiri gola u mreži.

Kako nedavno protiv Arsenala, tako i protiv Liverpula. Stouk je poveo, ali izgubio.

Liverpul - Stouk 4:1 (2:1).

Gosti su postali prvi tim još od maja koji je uspeo da povede 1:0 na Enfildu, međutim, brzo je usledio odgovor.

Gol Džonatana Voltersa, inače deklarisanog navijača Evertona, u 12. minutu glavom, posle centaršuta Erika Pietersa, anulirao je Adam Lalana u 34. minutu nakon nespretne reakcije nekadašnjeg defanzivca Liverpula, Glena Džonsona. Samo minut pred odalzak na odmor, Roberto Firmino je preciznim udarcem sa 15 metara doneo prednost domaćinu. Lopta je pogodila obe stative i zatim završila u mreži.

Kako je Liverpul igrao prvo poluvreme, jasno je bilo da ćemo u nastavku meča videti još golova u mreži gostiju.

Već u 59. su igrači u crvenim dresovima uvećali prednost, pošto je Žilbert Imbula prvo izgubio loptu, a zatim je ispred Manea sproveo u mrežu svog tima.

Konačnih 4:1 postavio je Danijel Staridž nepun minut po ulasku u igru, kada je lepim driblingom obišao golmana gostiju.

Ova pobeda vratila je Liverpul na drugo mesto, sa šest bodova manje od Čelsija, ali je i odlična partija dala jak vetar u leđa ekipi Jirgena Klopa uoči derbija sa trećeplasiranim Mančester sitijem, u subotu u 18. 30, takođe na Enfildu.

Utakmicu je obeležio i povratak na teren holandskog fudbalera u redovima Stouka, Ibrahima Afelaja, posle osam meseci pauze zbog povrede.