Mesi dodao još jednu "recku", Barsa i dalje u igri

Argentinac prvi put postigao ligaški gol protiv Las Palmasa u ubedljivoj pobedi Barselone.

Iskupili su se fudbaleri Barselone za remi prošlog vikenda sa Viljarealom (1:1), pošto su na svom stadionu ubedljivo savladali Las Palmas - 5:0 (1:0).

Od početka susreta bilo je jasno da su igrači Luisa Enrikea izuzetno motivisani ušli u ovu utakmicu, jer da su izgubili ili odigrali opet nerešeno, mogli bi da se oproste od titule.

Ovako, Barselona ima dva boda manje od vodećeg Reala, ali i čak dve utakmice više od Madriđana, koji su i dalje u odličnoj poziciji.

Ekipu Zinedina Zidana, ipak, u nedelju uveče čeka veliki derbi sa Seviljom (u gostima), koja bi se pobedom vratila na drugo mesto i "zakuvala" šampionsku trku.

Kompletan tim Barselone odigrao je u subotu popodne odličnu utakmicu, a po broju golova prednjačio je dvostruki strelac, Luis Suarez.

U 14. minutu je načeo goste sjajnim udarcem iz prve, iz veoma teške pozicije, a zatim je u 57. odlično pogodio dalji ugao. Samo pet minuta pre njegovog drugog gola, Lionel Mesi je duplirao prednost domaćina i postigao svoj prvi ikada ligaški gol protiv Las Palmasa. Na listi klubova koji igraju ili su nekada igrali u Primeri, ostali su mu još drugoligaši Kadiz i Mursija i, sada niželigaš, Herez.

U strelce su se upisali još Arda Turan u 59. minutu i Aleiš Vidal u 80.