Barsa u Eibaru: Pobeda, povrede i 50. asistencija

Ekipa Luisa Enrikea loše počela utakmicu, ali je završila na željeni način.

Barselona se ne predaje tako lako. Katalonci su loše ušli u duel sa Eibarom, dozvolili rivalu da bude bolji u prvih pola sata, ali su se onda konsolidovali i ubedljivo slavili - 4:0 (1:0) u poslednjoj utakmici 19. kola Primere.

Da nisu osvojili tri boda, izabranici Luisa Enrikea verovatno bi mogli da se oproste od titule... Ovako, vratili su se na bod manje od drugoplasirane Sevilje, a dva od vodećeg Real Madrida, uz podsećanje da Madriđani imaju utakmicu manje, koju treba da igraju protiv Valensije.

Gosti su u Eibar doputovali bez povređenog Inijeste, suspendovanog Maskerana, dok je Đerar Pike odmarao pa nije ulazio u igru. Da Denis Suarez nije precizno šutirao u 31. minutu sa oko 22 metra, možda bi i morao...

Pogotkom rezerviste Barselona je povela iz tek druge šanse u utakmici, ali od tada su Lionel Mesi i Luis Suarez potpuno preuzeli kontrolu utakmice.

Po povratku sa odmora, Urugvajac je u 50. minutu iz jednog brzog napada, lotom preko odbrane domaćih, sjajno pronašao Argentinca, koji je akciju završio golom. Bila je to jubilarna 50. asistencija Luisa Suareza u Primeri, od kada je došao u Barselonu, a trenutno igra treću sezonu u dresu katalonskog kluba. Po tome je najbolji asistent lige u tom periodu.

U 68. minutu, Suarez se i sam izborio za pogodak, pošto je oduzeo loptu protivničkom igraču na polovini Eibara i zatim rutinski matirao golmana domaćih.

Tačku na pobedu Barselone stavio je Nejmar iz kontranapada u drugom minutu nadokande. Bio je to njegov prvi ligaški gol posle tri i po meseca, odnosno 15 utakmica!

Uprkos pobedi, Luis Enrike zabrinut će se vratiti na Kamp Nou, jer je u 10. minutu teren zbog povrede, posle oštrog starta protivničkog igrača, morao da napusti Serhio Buskets, a u finišu meča za nogu se, uz bolnu grimasu na licu, uhvatio Đordi Alba.