Rojs baš voli Majnc

Ubojiti napadač Borusije Dortmund postigao 11. gol protiv Majnca u karijeri, ali to nije bilo dovoljno za slavlje "milionera".

U posljednjem meču 18. kola Bundeslige Majnc i Borusija iz Dortmunda remizirali su 1:1.

Golom već u trećem minutu, na asistenciju Andrea Širlea, Marko Rojs donio je vođstvo svom timu na teškom gostovanju Majncu. Bio je to njegov 11. bundesligaški gol ovom klubu, više nego bilo kojem drugom u ligi.

Sedam minuta dijelilo je "milionere" od petog uzastopnog trijumfa u duelima s Majncom, ali je Dani Laca u 83. minutu postigao gol za izjednačenje i podjelu bodova.

Ranije danas, Herta Vedada Ibiševića, koji je odigrao svih 90 minuta, poražena je od Frajburga 2:1, čime je napravila korak unazad u borbi za mjesta koja vode u Ligu šampiona.