Šok na "Emiratima", kiksirao i Totenhem

Dva rana gola Votfordu su bila dovoljna da u gostima pobedi Arsenal. Novi poraz Lestera.

Junes Kabul sa 25 metara, uz odbitak posle kog je lopta promenila pravac, a zatim i Troj Dini, već u 13. minutu su doneli Votfordu šokantnih 0:2 na stadionu Emirejts.

Bio je to deficit iz kog Arsenal nije uspeo da se izvuče, iako je preko Ivobija smanjio u 58. minutu i imao dovoljno vremena da makar izjednači.

Ovako su "tobdžije" imale sreće što je Totenhem odigrao samo 0:0 u Sanderlendu i što Liverpul nije u derbiju savladao Čelsi, pa su i dalje deo grupe koja sa pristojne razdaljine prati lidera.

Sada se velika šansa ukazala Mančester sitiju i Mančester junajtedu, koji bi pobedama u sredu potpuno zaoštrili borbu za mesta sa kojih se ide u Ligu šampiona.

Lester, koji je ove sezone debitovao u elitnom kontinentalnom takmičenju i čak će igrati u osmini finala, moraće maksimalno da se posveti borbi za opstanak, jer je sada samo dva boda udaljen od zone ispadanja.

"Lisice" su u utorak gostovale Barnliju i izgubile golom "rezerviste" Sema Vouksa, posle kornera i velike gužve u 87. minutu.

Kristal Palas, novi klub Luke Milivojevića, pobedom u Bornmutu je izvršio pritisak na Lester, Svonsi i Midlsbro, kao ekipe koje se sa istim brojem bodova nalaze odmah "iznad crte".