Liverpul izgubio od fenjeraša, titula (pre)daleko?

Tim Jirgena Klopa sve dalje od borbe za titulu pošto je poražen od "fenjeraša" Hal sitija. Romelu Lukaku postigao četiri gola u ludom meču na "Gudisonu", Sanderlend "isprašio" Kristal Palas za jedno poluvreme.

Loša serija rezultata Liverpula se nastavlja!

Tim Jirgena Klopa još jednom je "prosuo" bodove u onim "malim utakmicama" koje najčešće odlučuju prvaka. Ovoga puta čitav plen odneo je Hal siti, poslednjeplasirani tim uoči ovog kola, koji je produžio agoniju "redsa" na pet utakmica bez pobede.

I ne samo to, N'Diaje (44. minut) i Nijase (84. minut) kumovali su da Liverpul ostane na samo jednoj pobedi u poslednjih deset utakmica u svim takmičenjima.

Zbog ovog poraza Liverpul za liderom Čelsijem sada zaostaje 13 bodova...

HAL SITI - LIVERPUL 2:0 (1:0)

Prvi gol došao je nakon greška Simona Minjolea posle kornera, morao je da bude odlučniji na lopti, a N'Diaje je brzo pritrčao i postigao gol. Liveprul je u toku čitavog meča bio opasniji stvorio više šansi, ali ponovo nije imao snage da i postigne odlučujući gol koji bi ih vratio u meč.

Nakon što je Mane u finišu meča izgubio loptu, Andrea Ranokija, pozajmljeni štoper Intera, poslao je idealnu dugu loptu, a Nijase je u borbi sa Matipom izašao kao pobendik za 2:0.

Lazar Marković nije mogao da nastupi na ovom meču, evo i zašto!

All Goals & highlights - Hull City 2-0...by footballderby

Uzbudljivo je bilo i na "Gudisonu" gde smo videli čak DEVET golova!

Romelu Lukaku je svoj Everton vodio do pobede protiv Bornmuta sa četiri postignuta gola, dok su po jednom pogodili i Mekarti i Barkli. "Trešnjice" su postigle tri gola, King dva i Artur jedan, ali nijednog trenutka nisu ozbiljno pretili preokretom.

Ovim golovima Romelu Lukaku je postao prvi strelac lige sa 16 golova.

Sada ima po jedan više od Aleksisa Sančeza i Dijega Koste koji danas nisu pogađali u derbiju.